Ziņas

Sports

Pauze beigusies

Pēc trīs mēnešu pārtraukuma reālu sacensību atmosfēru izbaudīja arī sporta kluba “Ašais” skrējēji, dodoties uz sacensībām Tartu. Latvijas sacensību kalendārs pagaidām vēl tukšs, tāpēc jācenšas izmantot ziemeļu kaimiņu viesmīlību.

Treneris Austris Āboliņš uzsver, ka pauze atstājusi ietekmi arī uz audzēkņu sniegumu, kas esot saprotami: “Trīs mēnešus bijis pilnīgs tukšums bez sacensībām. Jā, varēja skriet individuāli un sacenties virtuāli, bet tas nekad nespēj aizstāt sacensības klātienē. Stadionā neesam sacentušies krietni ilgāk, kopš 2019. gada vasaras, un tas viss atstāji ietekmi sajūtu līmenī un atspoguļojas rezultātos. Kad trenējies manēžā, tur viss ir zināms, bet stadionā jau ir citas sajūtas.”

Sacensībās Tartu “Ašie” startēja 400 m un 800 m distancē. Veiksmīgākais starts šoreiz Robertam Glazeram, kuram 800m nieka 0,6 sekundes pietrūka līdz personīgajam rekordam un šoreiz otrā vieta jauniešu grupā (2:07,01). Savus otros 800 m karjerā veica jaunākie “Ašie” – Stella Paltiņa un Roberts Cercins -, kuri uzrādīja savus labākos laikus šajā distancē, attiecīgi 2:39,64 un 2:35,38.

Elzai Niklasei    ātrākais laiks meiteņu konkurencē. Treneris norāda, ka viņas rezultāts tālu no ziemā iespētā: “Viens no faktoriem – konkurences trūkums, bet 800 m konkurence ļoti svarīga. Ja nav, kas dzen, noskriet ātri ir problemātiski, jo vajag ritmu.”

Artis Rožkalns 800 m vīru konkurencē trešais, trešā Renāte Beļājeva, kurai pirmais starts šogad 400m sprintā.

“Arī viņiem līdz optimālai formai vēl patālu, bet vismaz esam startējuši, sajutuši sacensību garšu, jo tas ir kas īpašs. Var teikt, ka beidzot dzīve atpakaļ un rezultāti gan jau atdzīvosies,” saka A. Āboliņš.

Arī šajā nedēļas nogalē “Ašie” dosies uz Igauniju, lai startētu nākamajās sacensībās.

Informācija vēsta, ka Latvijas Vieglatlētikas savienība izstrādā jaunu sacensību kalendāru. Jau iezīmēti Baltijas čempionātu datumi sadarbībā ar kolēģiem Baltijas valstīs, balstoties uz šiem datumiem, no jūlija ieplānoti Latvijas čempionāti un citas sacensības.