Ziņas

Sabiedrība

Patrulēs ar motocikliem

Gatavi darbam. Ikdienā ar motocikliem satiksmi uzraudzīs divi policijas darbinieki - Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Satiksmes uzraudzības rotas jaunākie inspektori Juris Siliņš un Mareks Kārkliņš.Foto: Māra Majore - Linē

Kopš jūlija sākuma Cēsu policijas iecirkņa teritorijā – vēsturiskā Cēsu rajona novados – policisti satiksmes uzraudzību veiks ne tikai ar automašīnām, bet arī diviem BMW markas motocikliem.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Satiksmes uzraudzības rotas inspektors Vadims Zevjakins uzskata, ka iespēja satiksmes uzraudzību veikt ar motocikliem ir būtisks pavērsiens, kas sniedz plašākas iespējas efektīvi strādāt, tai skaitā apturot tos autovadītājus, kuri brauc agresīvi un ātri. Šādi pastiprinātu uzmanību varēs pievērst arī tam, kā ceļu satiksmes noteikumus ievēro motociklisti. Inspektors piekrīt, ka nereti motociklisti neievēro atļauto braukšanas ātrumu un, braucot ātri un pārgalvīgi, apdraud drošību uz ceļiem. Tāpat svarīgi, ka ar motocikliem var veiksmīgi pārvietoties vietās, kur ar automašīnu iekļūt grūtāk, piemēram, meža ceļos, pagalmos, šaurās ieliņās. Tātad ar motocikliem nereti ir iespējams daudz operatīvāk sekot ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējiem un nokļūt vietās, kur policijas auto ekipāžām tas būtu sarežģīti.

Tautā sauktie motopolicisti veiks tās pašas darbības un pārbaudes kā kolēģi, kuri patrulē un dodas reidos ar automašīnām, piemēram, apturēs transportlīdzekļu vadītājus, strādās ar alkohola testiem. Motocikli ir aprīkoti ar skaņas un gaismas signāliem un tuvākajā laikā tiks aprīkoti ar braukšanas ātruma noteikšanas mērierīci. Motopolicisti strādās gan pa vienam, gan pārī.