
Mūsdienīgs matemātikas kabinets, informācijas tehnoloģiju klase – tas Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā izveidots ar atbalstītāju palīdzību.
Tehnikuma direktors Artūrs Sņegovičs un skolotāja Dace Brakša svinīgā pasākumā teica paldies visiem atbalsta sniedzējiem, kuru vidū arī vairāki skolas absolventi.
D. Brakša, kura uztur saikni ar saviem bijušiem audzēkņiem, pastāstīja, ka ar absolventu atbalstu matemātikas kabinets, kas bijis ļoti bēdīgā stāvoklī, tagad pārtapis par modernu klasi. Veikts kosmētiskais remonts, iegādātas īpašas sauli aizturošās žalūzijas, jauni krēsli, ierīkots moderns apgaismojums, uzstādītas magnētiskās tāfeles.
Pateicības saņēma absolventi un sadarbības partneri: Arnis Melbārdis, Andrejs Paškovs, Kaspars Upans, Gints Dzedonis, Valerijs Klāsons, Andis Plānis, Aigars Ķīsis, Andris Vasins, Normunds Brēmers. Viņu vidū gan Priekuļu tehnikuma, gan Cēsu arodvidusskolas beidzēji, kuri atbalstījuši apvienoto mācību iestādi.
“Esmu gandarīta par absolventu atsaucību, un kopumā šis atbalsts ir vairāk nekā divarpus tūkstošu eiro vērtībā. Kad stāstu audzēkņiem, kuri tagad mācās šajā telpā, ka tā pārtapusi ar absolventu atbalstu, jaunieši te paveikto novērtē pavisam citādi,” teica D. Brakša. Tieši viņa uzrunājusi kādreizējos audzēkņus.
Andis Plānis, kurš savulaik beidzis Priekuļu tehnikumu, atzina, ka ir svarīgi nolīdzināt skolai “parādu”, ja tā var teikt: “Ja skola ir izskolojusi, ja iegūtās zināšanas ļāvušas dzīvē kaut ko sasniegt, ir svarīgi kaut ko dot arī atpakaļ. Tehnikums iedod ne tikai zināšanas, bet arī māca dzīvei. Atceros, pēc 9.klases mēs, tādi jauni, aizgājām uz tehnikumu, dzīvojām kojās, mācījāmies dzīvot patstāvīgi. Tā mācību laikā kļuvām par pieaugušiem cilvēkiem, kuri gatavi dzīvei. Tehnikums ir dzīves skola, un katra absolventa pienākums būtu sniegt kādu atbalstu.”
Pateicības pasākumā tehnikuma direktors teica paldies arī uzņēmumam “Draugiem Group”, ar kuru palīdzību tapusi informācijas tehnoloģiju klase, tajā uzstādītas programmējamas žalūzijas, apgaismojums, izveidota moderna ventilācija. Tā kā tā ir IT klase, tad audzēkņiem būs iespēja iemācīties programmēt gan apgaismojuma intensitāti savai darba vietai, arī žalūziju atvēršanas un aizvēršanas brīžus.
Ar uzņēmuma atbalstu labiekārtoti gaiteņi, A. Sņegovičs atzīst, ka tas ļauj skolas vidi padarīt pievilcīgāku jauniešiem: “Esmu pārliecināts, ka mācīties ir patīkamāk, ja ir sakārtota vide – mācību klases, gaiteņi, darbnīcas -, un par to domājam arvien vairāk.”
“Draugiem Group” runasvīrs Jānis Palkavnieks pastāstīja, ka tā ir uzņēmuma vadītāja, cēsnieka Agra Tamaņa iniciatīva: “Mūsu uzņēmumā apmēram 40 procenti darbinieku ir cēsnieki. Kā uzsver Agris Tamanis, Cēsu skolas devušas uzņēmumam sagatavotus darbiniekus, turklāt, ja tā var teikt, par velti. Valsts, skola ieguldīja viņos lielus līdzekļus, mēs gūstam no tā augļus, tāpēc ir tikai godīgi atdot kaut daļu skolai. Otrkārt, arī mēs meklējam potenciālos darbiniekus, pašiem jāmeklē šie jaunie talanti, jāiegulda viņos.
Esam ieguldījuši vairākus desmitus tūkstošus eiro, bet, mūsuprāt, tas nav galvenais. Daudz svarīgāk, ka Agris Tamanis ziedo savu laiku, lai mācītu jauniešus. Viņš var iedot tik svarīgo šī brīža biznesa pieredzi, pastāstīt par veiksmēm un kļūdām, un tieši tas var iedvesmot jauniešus. Protams, svarīga arī teorija, bet ne mazāk būtiska ir biznesa un dzīves pieredze. Nauda skolām, nenoliedzami, vajadzīga, bet galvenais tomēr ir zināšanas. Ja katrs uzņēmums varētu atļauties sūtīt uz tehnikumiem labākos darbiniekus, lai tie pamāca jauniešus, tas būtu nenovērtējams ieguvums. Protams, atsūtīt labāko darbinieku uz dažām stundām mēnesī varbūt iznāktu dārgāk, nekā izremontēt klasi, bet ieguvums no tā būtu abām pusēm.”