Ziņas

Sabiedrība

Pateicoties iedzīvotāju zvaniem, policijai izdodas apturēt divus vadītājus, kuri pie stūres sēdušies alkohola reibumā

Aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 107 gadījumu, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 13 ceļu satiksmes negadījumi, kur divos no gadījumiem ir 3 cietušas personas Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies 2 automašīnu vadītāji un 4 velosipēdu vadītāji. Noformēti 72 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes noteikumu jomā, no kuriem 25 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

15.aprīlī pulksten 13:35 Kocēnu novadā, Kocēni autoceļš Valmiera – Mujāni 6.kilometrā, kāds 1999.gadā dzimis vīrietis vadot automašīnu “BMW” izvairījās no sadursmes ar pretim braucošo automašīnu, nobrauca no ceļa braucamās daļas, iebrauca kokā un apgāzās. Ceļu satiksmes negadījumā cieta automašīnas vadītājs. Policija skaidro notikušā apstākļus.

Aizvadītajā diennaktī, pateicoties iedzīvotāju zvaniem, policijai izdevās apturēt divus automašīnu vadītājus, kuri pie stūres sēdušies alkohola reibumā. 15.aprīlī pulksten 13:50 tika saņemts zvans, ka Alojas novadā, Alojas pagastā Ungurpilī, nenoskaidrots vadītājs vada automašīnu “Land Rover Range Rover”, iespējams, alkoholisko dzērienu iespaidā. Neilgi pēc tam policijai izdevās šoferi aizturēt un, veicot personas pārbaudi, policisti konstatēja, ka 1999.gadā dzimušajam vīrietim nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību. Tāpat, veicot alkohola pārbaudi, apstiprinājās aculiecinieku bažas – 20 gadus vecais šoferis pie stūres sēdies pamatīgā alkohola reibumā. Viņa izelpā tika konstatētas 2,1 promiles.

Savukārt, 16.aprīlī pulksten 00:16, kāds zvanītājs informēja, ka Valmierā pa G.Apiņa ielu, nenoskaidrots vadītājs vada automašīnu “VW Passat”, ar savu braukšanas stilu apdraud satiksmes drošību un citus satiksmes dalībniekus. Policijai izdevās apturēt automašīnu “VW Passat”, vadītājs ceļa satiksmē piedalījās 1,71 promiļu reibumā un bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

Par šādu bezatbildīgu pārkāpumu paredzēta kriminālatbildība un sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Valsts policija izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri operatīvi reaģēja uz situāciju, sniedza informāciju par pārkāpēju un līdzdarbojās ar policiju – šāda rīcība palīdz likumsargiem gādāt par apkārtējo drošību uz ceļa.

15.aprīlī pulksten 07:15 Valmierā Stacijas ielā, kāda sieviete vadot automašīnu “MITSUBISHI” izraisīja sadursmi ar, kāda vīrieša vadīto automašīnu “TOYOTA”. Ceļu satiksmes negadījumā cieta Toyota vadītājs un pasažiere. Policija skaidro negadījuma apstākļus.