Ziņas

Sabiedrība

Pateicība par zināšanām

Sarīkojumā. Amatas novada pašvaldības Apvienotās izglītības pārvaldes vadītāja Dina Dombrovska sveic Priekuļu vidusskolas skolnieci Kristiānu Danielu Martinovu.Foto: Māris Buholcs

Lauku bērni un jaunieši – mācību priekšmetu olimpiāžu veiksminieki – no Amatas, Jaunpiebalgas un Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu, Raunas un Vecpiebalgas satikās vēlreiz – olimpiāžu uzvarētāju un viņu pedagogu godināšanas sarīkojumā. Tas pulcēja Priekuļos ar moto “Melns uz balta”.

“1. līdz 12. klašu skolēnu iegūtie punkti olimpiādēs ir kā melns uz balta – ne apstrīdami, ne apšaubāmi,” svētku rīkotāju – Amatas novada pašvaldības Apvienotās izglītības pārvaldes vēstījumu sabiedrībai “Druvai” komentēja metodiķe Diāna Briede. Priekuļu kultūras namā pulcējās skolēni, skolotāji un direktori, vairāk nekā 250 viesu. Svētkos piedalījās novadu vadītāji.

Mācību gadā bijis daudz olimpiāžu un ne tikai vecākajās klasēs, arī sākumklasēs. Skolēniem dota iespēja pārliecnāties par savām zināšanām ne tikai sacenšoties ar kaimiņu novadu skolēniem, arī olimpiādēs Vidzemes mērogā. Starpnovadu olimpiāžu uzvarētājiem balvās tika Latvijas Bankas izdotās piemiņas monētas. Novadu vadītāji apliecināja cieņu skolēnu un skolotāju veiktajam darbam, jaunajai paaudzei liekot aizdomāties, ka zināšanas ir ne tikai vērtība, kas noderēs tālāk, ar zināšanām var gūt arī apkārtējo cieņu, jauniešu valodā runājot, zinošs civēks ir moderns, stilīgs.

Sarīkojumu aizraujošu darīja asociāciju spēle, kurā skolēni, skolotāji, pašvaldību vadītāji centās iegūt punktus savam novadam, uzminot viens otra domas. Vislabāk veicās līgatniešiem. Svētkos muzikālo gaisotni radīja dziedātājs Ivo Grīsniņš – Grīslis.