Ziņas

Sabiedrība

Pašvaldības aģentūra gādās par tūrismu

Sadarbība tūristu ērtībām. Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange (no kreisās) un Līgatnes Kultūras un tūrisma centra direktore Inese Okonova jau ir apsvērušas Līgatnes piedāvājumu tūristiem, kurā būtiska vieta būs Līgatnes dabas takām.Foto: Sarmīte Feldmane

Līgatnes dabas taku informācijas centrā tagad saimnieko aģentūra “Līgatnes kultūras un tūrisma centrs”. Lai uzlabotu apmeklētāju apkalpošanu, paplašinātu sniegto pakalpojumu klāstu un veicinātu sabiedrības izglītošanu, Dabas aizsardzības pārvalde Gaujas nacionālā parka informācijas centra “Līgatnes dabas takas” apsaimniekošanu no šī gada uzticējusi Līgatnes novada pašvaldības aģentūrai “Līgatnes novada Kultūras un tūrisma centrs”.

“Pēdējos gados Dabas aizsardzības pārvalde ievērojami uzlabojusi Līgatnes dabas taku infrastruktūru, lai nodrošinātu apmeklētājiem ne tikai izzinošu, bet arī drošu atpūtu dabā. Nākamais solis taku attīstībā – uzlabot informācijas centra darbību. Meklējot labāko risinājumu, esam noslēguši līgumu ar Līgatnes novada pašvaldības aģentūru, kuras darbiniekiem ir pieredze tūrisma, informācijas un mārketinga aktivitāšu plānošanā un kopīgu aktivitāšu īstenošanā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Līgatnes dabas taku kolektīvu. Sadarbības rezultātā mēs ceram uzlabot dabas taku atpazīstamību un sabiedrības izpratni par dabas aizsardzības nozīmīgumu,” viedokli paudis Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas direktors Rolands Auziņš.

Informācijas centrā arī turpmāk tiks nodrošināta informācijas sniegšana tūristiem, biļešu tirdzniecība, taču plašāk plānots darboties Līgatnes dabas taku popularizēšanā, kā arī izglītojošu pasākumu un aktivitāšu organizēšanā.

“Apdomājām, izvērtējām, tas mums ir izaicinājums, un, protams, jādomā, lai finansiāli nepaliktu zaudētājos. Prātīgi saimniekojot, tā nedrīkstētu būt. Kopaina, kāda ir tūrisma situācija Līgatnē, mums ir skaidra. Līgatnes dabas takas aizvien ir tās, ko Līgatnē apmeklē visvairāk, un ciešāka sadarbība to tikai vēl vairāk veicinās,” vērtē Līgatnes Kultūras un tūrisma centra direktore Inese Okonova. Novada domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins “Druvai” uzsver, ka pašvaldība ir ļoti ieinteresēta dabas taku veiksmē. “Sadarbība ar Dabas aizsardzības pārvaldi mums ir jau gadiem ilga, tāpat ar dabas takām. Pašvaldība apzinās, ko dara, kopā strādājot, ieguvēji būs gan līgatnieši, gan tūristi,” saka domes priekšsēdētājs.

Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange atgādina, ka dabas takas pērn nosvinēja 40.jubileju. “Nākotnē vairāk jādomā par apmeklētāju servisu, ko vairāk piedāvāt, jārīko arī vairāk izglītojošu pasākumu, Šim darbam takas darbiniekiem nebija laika un arī pietiekamu zināšanu tūrismā un mārketingā. Pašvaldības aģentūru redzam kā labu partneri. Izglītošanas darbs par dabu un vidi, izstādes dabas izglītības centrā “Pauguri” aizvien būs Dabas aizsardzības pārvaldes ziņā. Plašākus izglītojošus pasākumus rīkosim kopā ar Līgatnes Kultūras un tūrisma centra darbiniekiem,” stāsta Inta Lange.

Inese pastāsta, ka jau ir skaidrs, ka Līgatnes gidiem būs kursi, lai viņi varētu vadīt ekskursijas pa takām, pastāstīt par to iemītniekiem, dabu pie Gaujas un novadā. “Gidu pakalpojumus saspringtās dienās ne vienmēr varējām nodrošināt. Ļoti vajadzīgi gidi, kuri pārzina ne tikai takas, bet visu Līgatni,” bilst Inta Lange.

Inese Okonova atgādina, ka tūlīt sāksies tūrisma izstāžu laiks un jau ir zināms – Līgatnes stenda centrā būs dabas takas un plaša informācija par tām. Līgatnes dabas taku vadītāja pauž gandarījumu, ka informācijas centrā paliks strādāt tie paši cilvēki, kuri strādājuši daudzus gadus, ir zinoši un visi līgatnieši. “Šī pieredze ir ļoti svarīga,” uzsver Inese. Trīs informācijas centra darbinieki tagad ir Līgatnes Kultūras un tūrisma centra darbinieki, viņu ikdienā gan nekas īpaši nemainās. To darbinieku skaits, kuri rīkos pasākumus, Kultūras un tūrisma centrā nekļūs vairāk. Aģentūras direktore min, ka ļoti gaidīs studentus, kuriem vasarā te būs iespēja pastrādāt. Līdz šim šādai sadarbībai bijusi ļoti pozitīva pieredze.

“Tikko arī mežā būs kārtīgāks sniegs, takās būs distanču slēpošanas trase, rīkosim tautas slēpojumu “Lūša ķepa”, arī nakts slēpojumu. Tie mums kopā būs pirmie pasākumi,” stāsta Inta Lange.

Līgatnē tūristu skaits ar katru gadu palielinās. Pērn Līgatnes Tūrisma un informācijas centru apmeklēja par desmit procentiem viesu vairāk nekā pirms gada. “Pērn nedaudz vairāk bijis ārzemnieku. Tas priecē, jo viņi ilgāk ceļo, te nakšņo. Amerikāņu grupas brauks arī šogad,” pastāsta Inese Okonova, bet Inta Lange piebilst, ka Līgatnes dabas takas pērn apmeklējuši vairāk nekā 30 tūkstoši apmeklētāju. Katru gadu skaits palielinās.

Līgatnes dabas takas ir viens no populārākajiem objektiem Gaujas nacionālajā parkā. Pērn pabeigti vērienīgi darbi ar Kohēzijas fonda finansējuma piesaisti, pavasarī apmeklētājus gaida pārsteigumi.

Līgatnes dabas takās tūrisma informācijas centrs uzcelts 2008. gadā. Ēkas otrais stāvs tā arī nav izbūvēts līdz galam. Te bija paredzētas telpas plašākiem semināriem. “Ir, kur attīstīties,” bilst Inta Lange. Gan Līgatnes dabas taku kolektīvam, gan Līgatnes Kultūras un tūrisma centra speciālistiem ideju netrūkst. Un kopā tās vieglāk īstenot.