Ziņas

Sabiedrība

Pašvaldība Rozulas skolas namam aizvien meklēs saimnieku

Joprojām stalta. Rozulas skolas ēka celta tieši kā mācību iestāde. Skolai ir vairāk nekā 130 gadu. 2009./2010.mācību gads bija pirmais, kad skolēnu soļi namā vairs neskanēja. Mācību iestādi nācās slēgt pārāk mazā audzēkņu skaita dēļ. Foto: Marta Martinsone-Kaša

Bez rezultāta beigusies Pārgaujas novada pašvaldības rīkotā trešā izsole, kurā piedāvāja iegādāties nekustamo īpašumu “Rozulas skola”.    Tas sastāv no zemes 6,49 ha platībā, divstāvu skolas ēkas un palīgēkas.

“Par īpašumu interesenti bijuši, bet neviena pircēja,” saka deputāte, pašvaldības Īpašumu komisijas locekle Rudīte Vasile. Pirmajā izsolē īpašuma sākumcena bija 110 tūkstoši eiro, otrajā tā netika samazināta, trešajā 90 tūkstoši eiro.

“Būs ceturtā izsole, sākumcenu esam spiesti samazināt līdz 75 tūkstošiem eiro. Ļoti ceram, ka februārī Rozulas skolai tomēr būs jauns īpašnieks,” pastāsta R.Vasile un piebilst, ka jau otro ziemu ēka netiek apkurināta. Kopš 2010.gada īpašuma uzturēšanai pašvaldība ieguldījusi 106 034 eiro. Skola tika slēgta 2009.gadā, un visu šo laiku tā stāv tukša, bet tiek uzturēta, apkārtne kopta. Pašvaldībai funkciju veikšanai nams nav nepieciešams.

Pirms lēma par skolas ēkas pārdošanu, pašvaldība rīkoja novada iedzīvotāju aptauju, lai uzzinātu, kā turpmāk izmantot Rozulas skolas ēku. 69,9 procenti    aptaujas dalībnieku atzina, ka ēka jānodod    atsavināšanai -      jāpārdod un nauda jāiegulda Rozulas tautas nama sakārtošanai, uzlabojot energoefektivitāti, atjaunojot fasādi un sakārtojot iekšējos inženiertīklus. 14,6 procenti pauda viedokli, ka tai jāpaliek pašvaldības īpašumā, neturpinot ieguldīt līdzekļus. Izteikts priekšlikums, ka ēka būtu piemērota sociālajai aprūpei, piemēram, pansionātam. Lai klašu telpas vecā ēkā piemērotu šīm vajadzībām, jāveic pārbūve, tam nepieciešami lieli ieguldījumi. Izskanējis ierosinājums, ka Rozulas skola ar plašo apkārtni, mežu būtu piemērota vieta radošiem cilvēkiem.

Pēc aplēsēm, lai ēku varētu izmantot kādas ieceres īstenošanai, jāveic pārbūve vai atjaunošana un iekšējo inženiertīklu izbūve, kam nepieciešamais finan-sējums ir vairāk nekā 520 000 eiro.