Ziņas

Sabiedrība

Pašvaldība pirks slūžas

Foto: no interneta

Līgatnes novada dome apstiprināja finansējumu, lai izsolē nopirktu kādreizējās papīrfabrikas īpašumu – slūžas un zemi 2880 kvadrātmetrus.

“Tā bija jau otrā izsole. Pirmajā īpašuma vērtība bija gandrīz četri tūkstoši eiro, bet jau nākamajā dienā potenciālais īpašnieks ievietoja internetā sludinājumu, ka par 7,5 tūkstošiem eiro pārdod ideālu vietu pie upes, klintīm, kur celt māju. Labi, ka neviens pircējs neatradās. Slūžas ir ļoti svarīgs infrastruktūras objekts Līgatnes pilsētvidei, kas nodrošina kanālu darbību. Protams, ja tās iegādātos arī kāds cits, slūžas demontēt nedrīkstētu, īpašniekam jāgādā par to apsaimniekošanu, bet varētu būt ierobežota pieeja tūristiem,” skaidroja domes priekšsēdētājs Ainārs Šteins un piebilda, ka pēdējos gadus šo vietu patiesībā apsaimniekoja pašvaldība.

Izsolē pašvaldība īpašumu nosolīja par 510 eiro, bet nepieciešami 658 eiro, lai tās nopirktu. Deputāts Jurijs Daģis interesējās par slūžu tehnisko stāvokli, lai zinātu, ar ko domei kā īpašniekam jārēķinās nākotnē. Ainārs Šteins atzina, ka noteikti būs jāveic slūžu padziļināta izpēte, bet pirms diviem gadiem, būvējot zivju ceļu, tās detalizēti tika apsekotas un sakārtotas. “Patlaban mums nav būvinženiera atzinuma, ka viss ir kārtībā,” sacīja domes priekšsēdētājs, bet deputāts Pēteris Lideris atgādināja, ka meistari slūžas nopietni remontējuši, kad tika ierīkots zivju ceļš. Deputāts Guntars Pīpkalējs painteresējās, vai nav bijis vajadzīgs domes lēmums, lai piedalītos izsolē, un pietiek vien ar domes priekšsēdētāja lēmumu, kā arī jautāja, par kādiem līdzekļiem iecerēts īpašumu pirkt. Dome pirkumu apstiprināja, nauda tiks ņemta no budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, jo tāds arī ir šis pirkums. Guntars Pīpkalējs balsojumā atturējās.