Ziņas

Sabiedrība

Pašvaldība lūdz Satiksmes ministriju sākt autoceļa Valka-Vireši pārbūvi

Valkas novada dome nosūtījusi vēstuli satiksmes ministram Uldim Augulim (ZZS), kurā lūdz rast iespēja sākt autoceļa P23 Valka-Vireši pārbūvi, aģentūru LETA informēja Valkas novada pašvaldības elektronisko plašsaziņas līdzekļu speciāliste Aira Vērse.

VAS “Latvijas Valsts ceļi” patlaban veic tikai autoceļa planēšanu, salabo iesēdumus un bedres grants segumā, bet tas nenodrošina autotransportam drošu pārvietošanos pa autoceļu Valka-Vireši, kas savieno reģionālas nozīmes attīstības centrus Valku un Alūksni. Sliktā autoceļa seguma dēļ tieši posmā, kur novada dome lūdz pārbūvi, ik gadus notiek vairāki satiksmes negadījumi.

“Problēmas ar ceļa kvalitāti ir aktuāla visā Latvijā,” uzsver Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija). “Tomēr Igaunijas pierobežā mēs to izjūtam īpaši, jo igauņu pusē visi pierobežas ceļi ir ar labu melno segumu. Zvārtavas pagasts ir ar lielu tūrisma potenciālu, bet, kamēr nav sakārtoti ceļi, to izmantot ir neiespējami. Minētais ceļš ir Ziemeļu stīgas daļa, un tā sakārtošana būtu visas Latvijas interesēs.”

Autoceļš Valka-Vireši ir vienīgais ceļš, pa kuru Zvārtavas pagasta un daļa Valkas pagasta iedzīvotāju var nokļūt novada centrā Valkā, tas ir, nokļūt uz darba vietām, Valkas poliklīniku, Valsts ieņēmumu dienestu, Valsts sociālo pārvaldi un citām valsts iestādēm, kā arī pastu, veikaliem un bankomātiem.

Tāpat vēstulē pašvaldība lūdz Satiksmes ministriju iekļaut pie prioritāri sakārtojamiem valsts reģionālajiem un valsts vietējiem autoceļiem ceļa posmus: Ausekļi-Burga, Ērģeme-Turna-Daksti, Valka-Pedele-Ērģeme, kurus ikdienā izmanto novada uzņēmēji.