Ziņas

Sports

Pašu mājās – trešā vieta

Vēl divi punkti. Cēsu sporta skolas komanda spēja godam konkurēt arī ar Kauņas vienaudžiem. Cēsnieki sekmīgi noslēdz kārtējo uzbrukumu.Foto: Māris Buholcs

Cēsu sporta skolas 1991.gadā dzimušo zēnu komanda trenera Aivara Stankēviča vadībā izcīnījusi 3.vietu U-16 Eiropas jaunatnes basketbola līgas otrajā posmā, kas notika Cēsīs. Turnīrā piedalījās astoņas komandas no Latvijas, Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Lietuvas, Dānijas. Viss bija, kā piedienas starptautiskiem turnīriem – atklāšana, noslēgums ar apbalvošanu. Parasti turnīru atklāšanā vai uzvarētāju godināšanā piedaloties arī vietējo pašvaldību pārstāvji, diemžēl Cēsīs viņi netika sagaidīti.

Sporta kompleksa centrālajā laukumā valdīja aizraujošs basketbols, par ko liecināja arī līdzjutēju lielais skaits tribīnēs. Neskatoties uz spēlētāju jaunību, komandas demonstrēja ātru, azartisku, tehnisku basketbolu, kurā izpaudās īsts vīru raksturs. Kā atzina basketbola zinātāji, ar vadošajām jauniešu komandām grūti būtu tikt galā vienai otrai Latvijas basketbola līgas pieaugušo komandai.

Uzvaras laurus turnīrā plūca Kauņas basketbolisti, kas uzvarēja visās spēlēs, pārspējot arī galvenos pretiniekus – Krievijas klubu “Himki”. Abu komandu sniegums bija kā laba stunda ikvienam – ļoti augsta metienu precizitāte, bumbas ietriekšana grozā no augšas, teicamas izspēles. Arī auguma pārsvars šīm komandām bija jūtams, gandrīz visi spēlētāji garāki par diviem metriem.

Cēsu basketbolisti uzvarēja četrās spēlēs un zaudēja tikai Kauņas vienaudžiem. Spēļu rezultāti: “Cēsis” – “Orbita” 89:47, “Cēsis” – “Liepāja” 55:43, “Cēsis” – “Falcon” 66:61, “Cēsis” – “ToPo” 56:52, “Cēsis” – “Kaunas” 65:88.

Pret Liepāju uzvara tika gūta vien pagarinājumā, lai gan treneris saka, ka uzvarēt vajadzējis jau spēlē, bet no 16 soda metieniem realizēti vien pieci. Tas arī novedis līdz pagarinājumam, kurā cēsnieki parādīja, ka ir uzvaras cienīgi, uzvarot tajā ar 14:2.

A.Stankēvičs savu audzēkņu spēli vērtē atzīstami: “Salīdzinājumā ar pirmo posmu, šoreiz sniegums bija krietni labāks. It īpaši ņemot vērā, ka divi pirmā piecnieka spēlētāji Kaspars Plinka un Jurģis Valainis veselības problēmu dēļ nevarēja pilnvērtīgi iesaistīties spēlē. Līdz ar to bija problēmas ar garajiem spēlētājiem, tomēr komanda spēlēja ļoti saliedēti, ar pilnu atdevi.”

Treneris arī atzīst, ka Kauņas komanda ar šo sastāvu nebija ņemama, lai gan neveiksmīga cēsniekiem bija tikai trešā ceturtdaļa, kurā zaudēts ar -15, citās starpība bija vien daži punkti. Pēc pirmā puslaika tikai – 3. Ja būtu spēlējuši savā labākajā virknējumā, varbūt iznākums varētu būt citāds. Pēc spēles lietuviešu treneris atzinīgi novērtējis Cēsu puiši sniegumu, īpaši uzsverot spēlētāju labo fizisko sagatavotību.

“Visos turnīros rūpīgu analizēju, kā kurā ceturtdaļā spēlēts, kurās veicas labāk, kurā mazāk. Nācies secināt, ka vissliktākā ir trešā ceturtdaļa. Tagad jāmeklē vaina, kāpēc tā,” saka treneris.

Cēsu komandā spēlēja: Oskars Freibergs, Kristaps Martins, Aivis Zariņš, Roberts Ivanovs, Kaspars Plinka, Oskars Lapsiņš, Rihards Zīrāks, Jānis Nikolajevs, Dāvis Rusmanis, Andis Malahovskis, Mārtiņš Vīņauds, Matīss Rudmiezis un Jurģis Valainis. Par labāko Cēsu komandā atzina Aivi Zariņu, lai gan treneris norādīja, ka izvēli izdarīt bijis ļoti grūti, jo labi spēlējuši visi.

“Te vieglu spēļu nebija, bet tāpēc jau turnīrs ir vērtīgs. Puišiem teicu, tagad atcerieties, kā spēlējāt, lai jaunatnes līgā varētu rādīt līdzvērtīgu sniegumu. Arī pilnās tribīnes lika zēniem spēlēt ar lielāku atbildību. Pirms turnīra teicu, ka spēļu iznākumus neņemos prognozēt, galvenais – nospēlēt iespējami labāk, lai nav kauns skatītāju priekšā. Ceru, ka mums tas izdevās,” saka A. Stankēvičs.

Eirolīgā atlicis vēl viens posms, kas notiks marta otrajā pusē Minskā. Katras grupas četras labākās komandas piedalīsies superfinālā. Vai cēsniekiem tas būs pa spēkam, to rādīs laiks.

Cēsu posmu organizēja Cēsu pilsētas sporta skola. Paldies pelnījuši sacensību atbalstītāji, bez kuru finansiālās palīdzības sacensību norise un dalība pārējos sacensību posmos nebūtu iespējama – „Meždaris”, VAS „Latvijas valsts ceļi”, „Jurģis”, SIA „LATīpašums”, “Hansabanka”, Cēsu dome, Cēsu rajona padome, “Ceļinieks 01”, „CDzP”, “Vidzemes nafta”, “M.E. LAT-LUX”, “Apse”, “Vinnis”, maiznīca “Solo”, hostelis “Priekuļi”, Igors Pupurs.