Ziņas

Sabiedrība

Pasniegtas balvas “Cēsu uzņēmējs 2017”

Godam nopelnīts. Cēsu novada pašvaldības uzņēmējdarbības balvu nominācijā “Jaunietis uzņēmējs” saņēma uzņēmuma “Active Crew” komanda, kas tautā pazīstami kā Cēsu karjera veikparka izveidotāji. Jānis Laursons un Anita Lielmane ar saņemto balvu.Foto: Marta Martinsone-Kaša

Jau tradicionāli dienā, kad norisinās Cēsu Uzņēmēju forums, tiek pasniegtas pašvaldības balvas “Cēsu uzņēmējs”. Šogad pasākums notika “Villa Santa Hotel” telpās, pulcējot vairāk nekā 150 uzņēmējus, kā arī viesus no citu pilsētu uzņēmēju klubiem.

Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, uzrunājot sanākušos, norādīja, ka šī ir reize pateikt paldies uzņēmumiem, kam aizvadītajā gadā veicies ļoti labi, kuri ir pamanīti, kuri nākuši klajā ar jaunām idejām vai inovācijām: “Paldies katram novada uzņēmumam, ka jūs esat, ka maksājat nodokļus, tas ļauj paš­valdībai augt, varam skolot bērnus, attīstīt infrastruktūru un veikt citus ikvienam iedzīvotājam nozīmīgus darbus.”

Novada pašvaldība balvas pasniedza deviņās nominācijās. Bal­vu nominācijā “Labdaris” saņēma AS “Cēsu alus”. Piesakot nominantu, tika uzsvērts, ka uzņēmuma sociālās atbildības politika nesusi augļus jau gadu desmitiem un tā arvien palīdz visdažādākajiem mērķiem – atbalstot Cēsu dienas centru “Saules taka”, apbalvojot “Gada cēsnieku”, palīdzot ikgadējiem Cēsu svētkiem tapt krāšņākiem un gardākiem.

Apbalvojumu “Cēsu novada izaugsme” saņēma meliorācijas pakalpojumu uzņēmums “Melio C”, kas darbojas jau 25 gadus. Šīs balvas pretendenti tika izvērtēti pēc statistikas datiem par apgrozījuma pieaugumu un saistību izpildīšanu pret valsti. Uzņēmums “Melio C” cauri laikiem spējis lieliski attīstīties, jo pērn apgrozījums audzis 3,07 reizes.

Uzņēmuma valdes loceklis Il­mārs Brokāns atzina, ka ir gandarīts par balvu: “Parasti uzņēmējus vairāk lamā, nevis paliela, bet, ja kāds paliela – kļūst labāk, ir prieks darboties.”
Lai arī uzņēmums tika minēts starp tiem, kas darbojas 25 gadus, I. Brokāns norāda, ka patiesībā pieredze šajā jomā viņiem krietni ilgāka, jo tiek turpināti darbi, ko arī pirms tam darīja melioratori.

Balvu nominācijā “Eksportētājs” saņēma SIA “Gaižēni”, kas ar savas produkcijas kvalitāti spējis pārliecināt ne tikai vietējo tirgu, bet arī ieinteresēt eksporta tirgus un nepieciešamo kvalitāti noturēt ilgstoši. Balvu saņemot, uzņēmuma direktors Alekss Rasmusens teica paldies cēsniekiem un valstij par doto iespēju veidot un attīstīt savu biznesu.

Jau otro gadu pēc kārtas nominācijā “Dāsnākais darba devējs” balvu saņēma “Combi Logistics”. Šīs balvas saņēmēji tiek noteikti pēc Valsts ieņēmumu dienesta datiem. Apbalvojumu pasniedzot, ti­ka norādīts, ka pirmo reizi apbalvojuma vēsturē to kādam uzņēmumam piešķir divus gadus pēc kārtas.

Nominācijā “Vēstnesis” balvu saņēma “Draugiem Group”, kas šajā rudenī atvēra filiāli Cēsīs. Šajā IT uzņēmumā, kam ir centrālais birojs Rīgā, filiāles ASV un Spānijā, kopš dibināšanas strādājuši un strādā daudzi cēsnieki.

“Draugiem Group” dibinātājs un līdzīpašnieks, cēsnieks Agris Tamanis, saņemot balvu, teica: “Savulaik mēs mācījāmies Cēsu skolās, izmantojām pilsētas infrastruktūru, izmantojām Cēsu nodokļu maksātāju naudu, un šajā pilsētā izauguši ļoti daudzi mūsu kolēģi. Tāpēc, manuprāt, ir laiks atdot pilsētai atpakaļ to, ko tā devusi mums. Ir patīkami atgriezties mājās!”

Balvu nominācijā “Inovācija” saņēma uzņēmums “Wenden Ro­botics”, kas ražo rūpnieciskos robotus – inovatīvu produktu ar ļoti augstu pievienoto vērtību – palīdzot daudziem uzņēmumiem automatizēt viņu ražošanas līnijas.

Nominācijā “Jaunietis uzņēmējs” tika sveikta uzņēmuma “Active Crew” komanda, kas tautā pazīstami kā Cēsu karjera veikparka izveidotāji. Jauniešiem izdevies radīt dzīvotspējīgu biznesu, kas ne vien bagātina novada spor­ta un tūrisma piedāvājumu, bet arī atdzīvina un sakopj vēl vienu stūrīti Cēsīs.

Uzņēmuma pārstāvis Jānis Laur­sons atzina, ka jaunajiem uzņēmējiem, kas darbojas tikai pusotru gadu, ir svarīgi saņemt paš­valdības novērtējumu: “Tas ir apliecinājums, ka pilsētai ir interese par mūsu darbību. Mums ir vēlme šo vietu padarīt arvien vilinošāku.”

Nominācijā “Pārsteigums” balvu saņēma “Villa Santa”, kas pāris gados vēsturisku koka apbūvi prata pārvērst mūsdienīgā, augstas kvalitātes un lieliska servisa atpūtas kompleksā.
“Mums bija neizsakāms gandarījums, ka šis uzņēmums un tā tālredzīgā, stratēģiski domājošā vadītāja uzticējās Cēsīm un investēja ne vien līdzekļus, bet arī pasaules līmeņa profesionāļu darbu,” norādīja balvu pasniedzēji.

Balvu nominācijā “Radošums uzņēmējdarbībā” saņēma uzņēmums “Mans Fifi”, kas darbojas Cēsu radošākajā adresē – Lielajā Skolas ielā 6.

Jau tradicionāli šajā pasākumā tika pasniegtas vēl dažas balvas. Savu apbalvojumu “Ilgdzīvotājs uzņēmējdarbībā” pasniedza Cēsu Uzņēmēju klubs, un balvu saņēma “M.E.LAT-LUX”.

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) At­zinības rakstu par izaugsmi un izcilību LTRK prezidents Aigars Rostovskis pasniedza uzņēmumam “Livonia”.

Finanšu institūcija “Altum” savu balvu pasniedza uzņēmumam “Active Crew”, bet bankas “Cita­dele” balvu par izaugsmi saņēma uzņēmuma “Green Line Servi­ces” direktors Gvido Sabulis.