Ziņas

Uzņēmējdarbība

Pasniedz balvas uzņēmējiem

Pelnīta balva. Balvu nominācijā "Dāsnākais darba devējs" no ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (no labās) saņem uzņēmuma " Combi Logistics" valdes loceklis Andrejs Rodins.Foto: Māris Buholcs

Jau ierasti Cēsu uzņēmējdarbības foruma otrajā daļā notika balvu pasniegšanas ceremonija “Cēsu uzņēmējs 2016”. Sarīkojuma ievadā Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, sakot paldies visiem uzņēmējiem, norādīja, ka viņu darbība ir novada asinsrite: “Jūs dodat darbu, radāt produktus, maksājat nodokļus, veicināt novada izaugsmi un elpojiet pakausī pašvaldībai, dodot gan iedvesmu, gan kritiku.”

Balvu pasniegšanā piedalījās arī ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, kurš norādīja, ka uzņēmējdarbībā ir svarīgi cilvēki, kas to veido un attīsta: “Tie ir cilvēki, kuri spēj uzņemties riskus, kas ir neparasta parādība Latvijā, kur cilvēki vairāk mīl vaimanāt. Uzņēmēji pieņem lēmumus iet nezināmajā, dara to veiksmīgi. Uzņēmēji uzņemas atbildību par cilvēkiem, kuri pie viņiem strādā, par viņu ģimenēm, un par to pelnījuši pateicību.”

Pašvaldība pasniedza balvas astoņās nominācijās. Nominācijā “Labdaris” balva tika uzņēmumam “Venden”, kas atbalsta gan Cēsu novada pašvaldības pasākumus, gan cēsnieku ieceres. Uzņēmums nāk talkā visplašākajam Cēsu notikumu spektram – no pilsētas svētkiem līdz sporta komandām un izstādēm.

Nominācijā “Izaugsme” uzņēmumi tika izvērtēti pēc statistikas datiem par apgrozījuma pieaugumu. Kā pastāstīja pašvaldībā, žūrija fiksējusi daudzus pārsteigumus, piemēram, apgrozījuma pieaugumu pat par 33 reizēm. Taču pēc datu rūpīgas analīzes balva piešķirta uzņēmumam ar strauju, bet veselīgu izaugsmi, kura apgrozījums pieaudzis vairāk nekā sešas reizes, “Vidzemes Privātmeži”.

Nominācijā “Eksportētājs” balva piešķirta uzņēmumam “Nordplay”, kas eksportē produkciju ar maksimāli lielāko pievienoto vērtību – prieku, proti, saliekamos rotaļu laukumus bērniem.

Nominācijā “Dāsnākais darba devējs” balvas ieguvējs tiek noteikts pēc Valsts ieņēmumu dienesta datiem, šoreiz to saņēma uzņēmums “Combi Logistics”.

Nominācijā “Vēstnesis” balvu saņēma “Žagarkalns”. Lai arī uzņēmums reģistrēts Amatas novadā, tas tiek uzskatīts par īstenu Cēsu vēstnesi, jo slēpošanas entuziasti šo slēpošanas kompleksu saista tikai ar Cēsīm.


Nominācijā “Inovācija” tika sveikts uzņēmums “Balticfloc”, kas strādā Cēsīs un ražo ne tikai inovatīvu, bet vienlaikus arī īpašu produktu – celulozes šķiedru no makulatūras. Iegūtais materiāls tiek izmantots kā piedeva bitumam, ko ražo augstas intensitātes ceļiem. Visā Eiropā ir tikai dažas šāda produkta ražotnes.

Nominācijā “Jaunietis uzņēmējs” balvu saņēma Jānis Pilabers, kura dibinātais uzņēmums “Duck Woodworks” nodarbojas ar virtuves interjera priekšmetu ražošanu.

Nominācijā “Pārsteigums” tika sveikts uzņēmējs Uldis Kvants no uzņēmuma “Beatus” par to, ka viens no ikoniskākajiem Cēsu objektiem – “Hotel Cēsis” – nonācis viņa īpašumā.

Balvu “Radošums uzņēmējdarbībā” saņēma koprades māja “Skola6” un tās vadītāja Dita Trapenciere. Kā norāda pašvaldībā, ar šo balvu vēlas pateikt lielu paldies par to radošās enerģijas lādiņu, ko viņa devusi jaunajiem uzņēmējiem

Pēc pagodinājuma saņemšanas D. Trapenciere atzina, ka balva jau pienākas visiem, kuri darbojas koprades mājā, kuri motivējuši, ka šādai vietai jābūt: “Patlaban koprades mājā jau darbojas 17 radošie uzņēmumi un pašnodarbinātie, kopumā 25 cilvēki. Ticu, ka nākotnē kāds no viņiem saņems balvu, ko šodien saņēmu es.”

Savu balvu “Ilgdzīvotājs biznesā” pasniedza arī Cēsu Uzņēmēju klubs, un šogad to saņēma z/s “Kliģeni”.

Finanšu institūcija “Altum” balvu pasniedza uzņēmējam, kurš pirms dažiem gadiem atvēris picēriju Cēsu vecpilsētā “Studio Pizza” un šajā gadā ēdināšanas uzņēmumu sporta kompleksā Piebalgas ielā. “Altum” pārstāve norādīja, ka balva uzņēmējam Ģirtam Berginam pienākas tieši par uzdrīkstēšanos.

Banka “Citadele” balvu par ilgtspējīgu reģiona uzņēmuma attīstību pasniedza Amatas novada uzņēmumam, kas darbojas jau no 1992.gada, “Ekju” SIA.

Šogad pasākums bija mainījis norises vietu. Ja iepriekš tas notika “Fonoklubā”, redzot, ka uzņēmēju interese piedalīties šajā notikumā arvien palielinās, apbalvošanu rīkoja Cēsu Jaunajā pilī.