Ziņas

Kriminālziņas

Pašlaik elektroniskā uzraudzība tiek nodrošināta 33 personām

Patlaban elektroniskā uzraudzība ir nodrošināta 33 nosacīti pirms termiņa atbrīvotajiem, aģentūra LETA uzzināja Valsts probācijas dienestā (VPD).

VPD kopumā no 2015.gada 1.jūlija līdz šā gada 7.oktobrim saņēma 274 izvērtēšanas ziņojuma pieprasījumus no Ieslodzījumu vietu administrācijas par personām, kuras pretendē uz nosacītu atbrīvošanu pirms termiņa no soda izciešanas ar elektroniskās uzraudzības noteikšanu.

Līdz 11.oktobrim ir notikušas 177 tiesas sēdes, kur ir pieņemts lēmums atbrīvot vai neatbrīvot personu nosacīti pirms termiņa no soda izciešanas ar elektronisko uzraudzību. Tiesas 88 gadījumos pieņēma lēmumu neatbrīvot ieslodzītos, bet par 76 personām – šogad par 42 personām – tika pieņemti pozitīvi lēmumi.

Vēl 13 personām tika pieņemts lēmums izbeigt tiesvedību.

Dienests no 2015.gada 1.jūlija līdz 7.oktobrim 76 personām ir īstenojis elektronisko uzraudzību, no kurām par trīs personām VPD vērsās tiesā ar iesniegumu par neizciestās soda daļas izpildīšanu, un personas turpina soda izciešanu ieslodzījuma vietā.

Kā ziņots, no 2015.gada 1.jūlija Latvijā ieviesta elektroniskā uzraudzība, ko var noteikt personām, kuras pretendē uz nosacītu pirmstermiņa atbrīvošanu no soda izciešanas. Ieviešot elektronisko uzraudzību, tiks radīta sistēma, kurā notiesātais daļu no soda izcieš ieslodzījuma vietā, bet daļu soda – sabiedrībā.

Šajā aprocē ir raidītājs, kas gadījumā, ja noziedznieks pamet atļauto teritoriju, informē atbildīgo iestādi.