Ziņas

Sabiedrība

Pašizolācijas termiņš īsāks

Turpmāk cilvēkiem, kas ieceļo no valstīm, pēc kuru apmeklējuma “Covid-19” izplatības dēļ nepieciešama pašizolācija, pašizolācijas termiņš būs desmit dienas, ne 14, kā tas bija līdz šim, tā vakar lēma Ministru kabinets.

Termiņš pārskatīts, ņemot vērā starptautisko ekspertu jaunākos ieteikumus attiecībā uz jaunā koronavīrusa inkubācijas periodu. Aģentūra LETA ziņo, ka pēc veselības ministres Ilzes Viņķeles teiktā, stājoties spēkā šiem grozījumiem, tie attiektos arī uz iedzīvotājiem, kuri jau atrodas pašizolācijā, kas nozīmētu, ka viņi varētu pārtraukt paš­izolāciju jau pēc desmit dienām.

Taču noteikts personu loks, uz kurām attiecināmi citi noteikumi. Cilvēkiem, kuri nodarbināti ārstniecības iestādēs, soci­ālās aprūpes institūcijās un izglītības iestādēs un kuras ir tiešā kontaktā ar citiem cilvēkiem, piemēram, ārsti, kuri sniedz palīdzību pacientam, vai skolotāji, kuri strādā ar bērniem, 8.dienā pēc attiecīgās valsts pamešanas būs jāveic “Covid-19” tests. Ja tests būs negatīvs, tad personas 11.dienā pēc attiecīgās valsts pamešanas varēs atgriezties darbā klātienē. Ja persona nevēlēsies testu veikt, tad pašizolācijas ilgums saglabāsies iepriekšējais – 14 dienas.

Savukārt aģentūra LETA ziņo, ka 14 dienu pašizolācijas prasība joprojām attieksies uz personām, kuras ir kontaktējušās ar “Covid-19” inficēto.

Valdība arī atbalstīja Veselības ministrijas piedāvātos grozījumus noteikumos, kas paredz kārtību, kā jārīkojas mācību iestādei gadījumā, ja karantīnā jāsūta visa klase vai plašāks apmācāmo loks. q