Ziņas

Sabiedrība

Paši lemj, ko un kā darīt

Ideju daudz. Sarunā Linda Ķaukule ( no kreisās), Aigars Lenkevičs, Ērika Māldere, Agita Šulce, Laura Prūse, bet kādu problēmu mēģina risināt Dzintra Krieviņa un    Cēsu novada pašvaldības policijas priekšnieks Guntars Norbuts.Foto: Sarmīte Feldmane

Vecpiebalgas pagastā veidojas iedzīvotāju kopa, kurā iesaistās aizvien jauni, ieinteresēti iedzīvotāji. Aicināt kopā pagasta ļaudis, runāt par daudziem aktuālo, domāt par darāmo uzņēmušās vecpiebaldzēnietes Linda Ķaukule un Dzidra Ješkina.

“Cilvēki ir iekustināti. Vārds “kopiena” bija svešs, skaidrojām, ko tas nozīmē. Kopiena ir darbība, katrs, kurš piedalās,  ir tās pārstāvis. Svarīgākais saprast, kas mums visiem nepieciešams, apzināt domubiedrus, kuri gatavi darīt. Vēl būtiski – nedomāt, kas tikai tev vajadzīgs novadā, bet, kopā izrunājot, saprast, kas mums visiem ir svarīgākais,” stāsta biedrības “Vecpiebalga savējiem” vadītāja Linda Ķaukule un uzsver: “Tikšanos mērķis ir kvalitatīva un aktuāla informācijas aprite, ideju apmaiņa, lai ikvienu ieinteresēto iedvesmotu vietējās lauku teritorijas attīstīšanā.”

Notikušas jau četras kopas tikšanās reizes. Uz tām ikreiz sanāk nedaudz vairāk par desmit vecpiebaldzēniem. “Apspriežam dažādus jautājumus, kā arī sarunās vai ikdienā tiekoties izkristalizējas problēmas pagastā, kas ir aktuālas daudziem. Tad aicinām domes amatpersonas atbildēt, skaidrot. Viņu teikto stāstām tālāk,” teic L.Ķaukule.

Pēdējā kopas saietā ar aktīvajiem vecpiebaldzēniem tikās    Cēsu novada pašvaldības policijas priekšnieks Guntars Norbuts un Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Atis Egliņš – Eglītis.    Tikšanās reizē tika runāts par tām pašām tēmām, kuras parasti tiek skaidrotas pagastu iedzīvotāju sarunu vakaros ar domes vadību un nozaru speciālistiem.

Kopas dalībnieki jau aktīvi iesaistījušies, gan rosinot iedzīvotājus ieteikt nominantus apvienības apbalvojumam “Vecpiebalgas lep­­nums”, gan atbalstot “Vecpie­balgas rūķu” kopas   labdarības  akciju.

Kultūras nama vadītāja Zigrīda Ruicēna vērtē, ka kopas dalībnieku tikšanās reizē svarīgas ir idejas, ar kurām katrs atnāk. “Tās pārrunājot kopā arī varam īstenot,” saka Z.Ruicēna.

Vecpiebaldzēni atzinīgi novērtējuši Vecpiebalgas kopas īstenoto iniciatīvu izdot iedzīvotāju veidoto informatīvo “Ziņu Ratiņu”. “Mums pietrūkst savstarpējās saziņas, informācijas. Visi nelasa feisbuku vai citas sociālo tīklu vietnes. Kā uzzināt, kas notiek pagastā? Idejas, par ko rakstīt, iesaka  iedzīvotāji, viņi arī ir galvenie avīzes veidotāji. Jau iznākuši izdevuma divi numuri,” stāsta L.Ķaukule. “Ziņu Ratiņa” veidošanu uzņēmusies Dzidra Ješkina, papīru ziedojusi uzņēmēja Anna Glāzere, iesaistījušies arī citi vecpiebaldzēni: Linda Tunte, Inguna Bauere, Tīna Jankovska, Līna Paimiņa, Zigrīda Ruicēna, Līva Grudule.

Izdevums pieejams bibliotēkā, aptiekā, ziedu veikaliņā, bet Inešos    Piebalgas porcelāna fabrikā un “Gardenia eco”, kā arī internetā. Veidotāji saņēmuši daudz labu vārdu. Kaut vai: “Izlasīju “Ziņu Ratiņu” vienā elpas vilcienā! Tas “klaida piebaldzēniem” ir dvēseles deserts!” Izdevums ir arī laba saziņa par to, kas notiek pagastā, tiem, kuri te ikdienā nedzīvo.

“Viss turpinās. Ir idejas, jāstrādā. Prieks, ka kopai pievienojas aizvien jauni dalībnieki,” saka L.Ķaukule un atgādina, ka ideju par to, ka vecpiebaldzēniem jānāk kopā, jālemj, kas pagastā svarīgs, ka pašiem jādomā, ko un kā darīt, rosinājusi Dzidra Ješkina.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *