Ziņas

Sabiedrība

Pašdarbnieki ballējas … virtuāli

Lai skan! Cēsu Kultūras centra ceļojošo balvu “Skatuve” saņēma pūtēju orķestris “Cēsis”, kas pērn visvairāk uzstājies novada pasākumos, tostarp jau tradicionāli modinot Cēsis pilsētas svētkos.Foto: no albuma

Mūsu dzīves zināma daļa pārcēlusies uz virtuālo telpu, kur notiek semināri, tikšanās, koncerti un pat balles. Tieši šādā formātā aizvadīta Cēsu Kultūras centra amatiermākslas kolektīvu ikgadējā balle.

Pirms tam piecus gadus kolektīvu dalībnieki uz kopīgo pasākumu pulcējās koncertzāles “Cēsis” Lielajā zālē, šogad tikšanās vieta bija virtuālā zāle. Protams, šādam formātam piekrišana nebija tik liela kā pasākumam klātienē, taču interesentu netrūka, attālināti ballēties gribēja aptuveni simts kolektīvu pārstāvji. Sekojot Kultūras centra aicinājumam, cilvēki bija uzposušies, lai kaut nedaudz sagādātu arī sev svētku prieku.

Pasākumā bija arī svinīgā daļa ar balvu pasniegšanu. Pērn tika ieviesta tradīcija amatiermākslas kolektīvu ikgadējā ballē pasniegt ceļojošās balvas “Skatuve” un “Pārsteigums”.
Balvu “Skatuve” piešķir kolektīvam, kurš visvairāk uzstājies novada pasākumos. Lai arī pērn tādu bija daudz mazāk nekā parasti, tomēr novada amatiermākslas kolektīvi kopumā piedalījušies 21 pasākumā Vaivē un Cēsīs un 48 pasākumos ārpus novada. Visvairāk novadā uzstājies pūtēju orķestris “Cēsis”, kuram tika ceļojošā balva “Skatuve”.
Cēsu Kultūras centra vadītāja Zane Neimane pieteica ceļojošās balvas “Pārsteigums” saņēmēju, tā piešķirta kultūras centra jaunākajam kolektīvam – Vaives Amatu mājai.
“Tikai pērnā gada martā mazu brīdi pirms pandēmijas pirmā viļņa viņi kļuva par Cēsu Kultūras centra kolektīvu un visu gadu nemitīgi mūs urdīja ar jautājumiem, kad varam darīt, kad drīkstam strādāt pa vienam, kad kopā ar vadītāju? Tika rakstīti projekti, darbi sūtīti uz izstādēm. Esat ļoti pārliecinoši ienākuši Cēsu Kultū­ras centra saimē, tāpēc balva iegūta pelnīti,” teica Z. Neimane.

Klātesošos uzrunāja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, vislielāko paldies sakot kolektīvu vadītājiem, kuri arī šajā laikā turpina strādāt attālināti, uzturēt možu kolektīva garu, lai vieglāk pārdzīvotu pandēmiju un būtu gatavi atkal atgriezties ierastajā ritmā, lai priecētu skatītājus Cēsīs un citviet Latvijā.

Pašvaldības aģentūras “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” vadītāja Andra Magone uzrunā atsaucās uz Aspazijas teikto, ka pastāvēt varam, ja stingri stāvam uz zemes ar abām kājām, bet savam garam ļaujam lidot brīvi. Sa­vukārt pārvērsties varam, ja esam paši līdz sirdij, līdz kaulam, līdz smadzenēm. Lai pastāvētu un pārvērstos, jāsaprot, kas ir mūsu pamats, ko vēlamies paturēt, kas ir mūsu mērķis, un tad jāļauj savai brīvībai skriet aulekšos.

“Neskatošies uz šo situāciju, esmu pārliecināta, ka arī jūs savai brīvībai ļaujat skriet aulekšos, veidot brīvo garu, lai pastāvētu un pārvērstos! Jūs esat tie, kuri saprot, ka tautas tradīcijas ir mūsu pamats, tās jāpatur, jāattīsta, neskatoties ne uz ko, nezaudējot ne uz mirkli savu piederības sajūtu Cēsīm, Vaives pagastam. Jūs nezaudējat spītību, turpinot darboties, atrodot visas iespējamās formas, lai liktu novada vārdam skanēt arī šādos apstākļos!”

Virtuālās balles dalībniekus uzrunāja arī Cēsu koru apriņķa virsdiriģents Mārtiņš Klišāns, balss vingrinājumus mācīja runas pedagoģe Zane Daudziņa, dalībnieki piedalījās erudīcijas konkursā par amatiermākslas kolektīviem un noslēgumā kopā ar mūziķi, aktieri Nauri Brikmani, kurš vadīja pasākumu, sarakstīja dziesmu.