Ziņas

Sabiedrība

“Pasažieru vilciens” piedāvās eksprešus Cēsu un Valmieras maršrutos

Pieturvietā. Ar rītdienu cēsnieki Rīgā varēs nokļūt mazāk nekā pusotras stundas laikā.Foto: no "Druvas arhīva

“Pasažieru vilciens” piedāvās eksprešus Cēsu un Valmieras maršrutos, un tie sāks kursēt no 1.jūnija, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Ekspresvilcieni nodrošināšot iespēju no rītiem ātri nokļūt Rīgā un pievakarē atgriezties mājās valmieriešiem un cēsniekiem, kuri strādā, mācās vai citu iemeslu dēļ regulāri apmeklē galvaspilsētu.

Vilciens no Valmieras aties plkst.6.07 un no Cēsīm – plkst.6.33, savukārt atpakaļ no Rīgas vilciens dosies plkst.18.08. Cēsnieki ceļā pavadīs stundu un 25 minūtes, savukārt valmierieši – stundu un 53 minūtes.

Vilcieniem kursējot ekspreša režīmā posmā līdz Valmierai, ārpus Rīgas tie pieturēs tikai Lodē, Cēsīs, Līgatnē, Siguldā un Inčukalnā.

No 1.jūnija darbu atsāks arī “Pasažieru vilciena” biļešu kase Cēsu dzelzceļa stacijā.

Biļešu kases svinīgā atklāšana notiks 1.jūnijā plkst.8.30 Cēsu dzelzceļa stacijā. Tajā piedalīsies Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (V) un “Pasažieru vilciena” valdes priekšsēdētājs Andris Lubāns.

Lubāns skaidro, ka Dobeles ekspreša panākumi ļauj prognozēt, ka arī Vidzemes virzienā ekspresreisi kļūs populāri un liks mainīt pārvietošanās ieradumus arī privātā transporta piekritējiem. “Pasažieru vilciens” piedāvāšot ātrumu, ērtības, kā arī iespēju lietderīgi izmantot ceļā pavadīto laiku.

Rozenbergs savukārt uzskata, ka serviss, ko nodrošina “Pasažieru vilciens”, ļauj cēsniekiem būt mobiliem – nokļūstot valsts administratīvajā un biznesa centrā, Rīgā, mazāk nekā pusotras stundas laikā. Vienlaikus cēsnieki šo laiku pavadīšot produktīvi, strādājot vai atpūšoties, izmantojot bezmaksas bezvadu interneta pieslēgumu.

“Pasažieru vilciens” dibināts 2001.gada 2.novembrī un ir vienīgais iekšzemes sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs, kas pārvadā pasažierus visā Latvijas teritorijā pa dzelzceļu. Uzņēmums dibināts saskaņā ar “Latvijas Dzelzceļa” restrukturizācijas programmu.