Ziņas

Sabiedrība

“Pasažieru vilciens” ievieš zonu tarifu biļešu sistēmu

“Pasažieru vilciens” (PV) no šodienas ievieš zonu tarifu biļešu sistēmu, kura izmaksājusi 270 000 eiro, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Jaunā sistēma paredz, ka maršruti Rīga-Skulte, Rīga-Sigulda un Rīga-Jelgava tiks sadalīti trijās zonās, maršrutā Rīga-Tukums būs četras zonas, bet maršrutā Rīga-Aizkraukle būs piecas zonas. Lai nepieļautu krasas braukšanas maksas izmaiņas, pārvietojoties starp blakus esošām zonām, tiks ieviestas divu veidu starpzonas.

Biļetes cena vienam braucienam zonā A būs 80 centi, bet, iebraucot nākamajā zonā, cena pieaugs par 60 centiem, B zonā sasniedzot 1,4 eiro. Savukārt braukšanas maksas solis nākamajās zonās – C, D un E – pieaugs pa 50 centiem, attiecīgi līdz 1,9 eiro, 2,4 eiro un 2,9 eiro. Izbraucot no šīm zonām, piemēram, uz tālākiem galamērķiem – Valku, Daugavpili, Zilupi u.c. -, tiks piemērots pašreizējais tarifs.

PV valdes priekšsēdētājs Andris Lubāns norādīja, ka ar jauno sistēmu pasažieri iegūs saprotamu biļešu sistēmu, kā arī, piemērojot zonu tarifu konkrētos posmos, mainīsies braukšanas maksa, lielākajai daļai pasažieru tā samazināsies.

Cenas pieaugums līdz desmit centiem attieksies uz 27% pasažieru, biļešu cena no desmit līdz 30 centiem attieksies uz 18% pasažieru, bet virs 30 centiem – uz 3% pasažieru.

Savukārt 8% pasažieru biļetes cena nemainīsies, bet 6% biļetes cena samazināsies par vairāk nekā 30 centiem, 27% pasažieru cenas samazinājums būs no desmit līdz 30 centiem, bet 11% pasažieru cenas samazinājums būs līdz desmit centiem.

Lubāns atzina, ka, ieviešot zonu tarifus, PV biļešu ieņēmumi prognozējami var mainīties divos veidos. Pirmkārt, ja nemainīsies pasažieru skaits, biļešu ieņēmumi samazināsies par 1,5%. Otrkārt, kas, pēc PV vadītāja teiktā, ir reālākais variants, pasažieru skaits pieaugs par 3%, attiecīgi audzējot arī biļešu ieņēmumus par 1,4%.

Jaunās zonu tarifu biļešu sistēmas kartes tiks izvietotas visās stacijās, kurās arī varēs pārbaudīt, cik maksā biļete no vienas stacijas līdz otrai.

Paralēli zonu tarifiem no šā gada 1.aprīļa pasažieriem tiks piedāvāti arī jauni biļešu veidi – dienas biļete, kas atkarībā no tarifu zonas izmaksās no 2,4 eiro līdz 8,7 eiro, trīs dienu biļete – no 3,6 līdz 13,05 eiro, četru dienu biļete – no 4,8 līdz 17,4 eiro, kā arī piecu dienu biļete – no sešiem līdz 21,75 eiro.

Sākot ar aprīli, PV strādājošie konduktori tiks apgādāti ar mobiliem daudzfunkcionāliem kases aparātiem, un turpmāk vairs nebūs nepieciešams vilcienā iegādātās biļetes izrakstīt ar roku. Savukārt vasarā plānots pasažieriem piedāvāt iespēju iegādāties biļetes internetā un mobilo ierīču aplikācijās. Savukārt līdz šā gada beigām noslogotākajās stacijās plānots uzstādīt pašapkalpošanās biļešu tirdzniecības automātus. Līdz gada beigām arī paredzēts piedāvāt iespēju par vilciena braucienu norēķināties ar bankas karti.