Ziņas

Sports

Pasaules līmeņa “ZZK” braucēju dominance Latvijas čempionātā MTB XCO

Kā informē ZZK pārstāvis Ivars Bācis, Latvijas čempionātā kalnu riteņbraukšanā (MTB), kas svētdien tika aizvadīts Cēsu Olimpiskā centra Priekuļu slēpošanas un biatlona centrā, Olimpiskā krosa (XCO) disciplīnā elites grupā izpaudās mūsu vadošās MTB komandas “ZZK” dominance. Vīriešiem pirmais finišēja pērn pasaules kausa posmos U23 grupā panākumus guvušais cēsnieks Arnis Pētersons, atstājot otrajā ietā pašreizējo pasaules kausa līderi U23 grupā cēsnieku Mārtiņu Blūmu, bet sievietēm ātrākā atkal bija Rīgā dzīvojošā valcēniete Katrīna Jaunslaviete. Turklāt vīriešiem Rīgas komanda “ZZK” aizņēma visu goda pjedestālu otro gadu pēc kārtas. Junioriem uzvaru svinēja Rīgas “NN sporta kluba” pārstāvis Artūrs Krasts.

Tāpat kā iepriekšējos divus gadus arī šogad Latvijas čempionāts MTB XCO norisinājās slēpošanas un biatlona trasē Priekuļos, kur galvenokārt vadošās MTB komandas braucējiem un viņu trenera pūlēm ir izveidota Olimpiskajai disciplīnai XCO pietuvināta trase. Par čempionāta medaļām cīnījās elites, junioru, jauniešu, zēnu un dažādu amatieru grupu sportistus.

Ar vislielāko interesi tika gaidīts elites vīru starts, kur bija jāveic 6 apļi (4,5km katrs jeb kopā 27km) un kur skatītāji varēja vērot arī pasaules kausa posmos panākumus guvušos Mārtiņu Blūmu un Arni Pētersonu, kuri šādus augstus rezultātus guvuši pamatā “ZZK” komandas un trenera Vilmāra Tomsona ieguldījumam. Lai arī par pirmajā divām vietām viņi nevarētu cīnīties, tomēr nestartēja pirms dažiem gadiem vairākas reizes LČ uzvarējušais Matīss Preimanis un bronzu nopelnījušais Oskars Muižnieks. Kā jau to varēja sagaidīt, jau pirmajā aplī abi “ZZK” vīri aizbrauca no pārējiem konkurentiem un ar katru nākamo apli savas līderpozīcijas arvien nostabilizēja. Arnis un Mārtiņš kopā sasniedza arī finiša taisni, distanci veicot stundā 27 minūtēs un 50 sekundēs. Pēdējos metros par sekundi ātrāks nekā pagājušā gada uzvarētājs Blūms izrādījās Pētersons, tādējādi pēc gada pārtraukuma kļūstot par valsts čempionu šajā disciplīnā. Arnis ieguva arī vērtīgus UCI punktus, kas palīdzēs Vilmāra Tomsona trenētajam sportistam uzlabot starta pozīciju Pasaules kausa posmos.

Pagājušā gadā trešo vietu ieguva un “ZZK” komandai pilnu goda pjedestālu nodrošināja Ivars Prokofjevs, taču viņš šosezon nestartē traumas, bet “ZZK” šogad visu goda pjedestālu aizņemt palīdzēja tukumnieks Jānis Ozols, kurš līderiem piekāpās gandrīz 4 minūtes, tiekot pie pirmās medaļas Latvijas čempionātā šajā olimpiskajā disciplīnā. Labāko sešiniekā tikmēr noslēdza Kārlis Baltacis (Patria Bottecchia), Konstantīns Smotrovs (Ebike Machine), kā arī Nauris Birkentāls no “Subaru AD REM Auto”.

Dāmas veica četrus apļus jeb kopā 18km. Savu favorītes statusa apliecināja “ZZK” komandas sportiste Katrīna Jaunslaviete, kura trasē pavadīja 1 stundu 16 minūtes un 56 sekundes un finišēja pārliecinoši pirmā, otrās vietas ieguvēju Rūtu Brakovsku (KS Sporta klubs) apsteidzot vairāk nekā par 5 minūtēm. Pirmo sezonu “ZZK” komandu pārstāvošajai Jaunslavietei tā jau bija trešā uzvara pēc kārtas. Tikmēr uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa “Baldones velokomandas” braucēja Anita Antone.

Spraigas cīņas izvērtās junioru konkurencē, kur sportisti mērojās spēkiem četros apļos. Pirmos trīs no tiem līderpozīcijas savā starpā dalīja “NN Sporta kluba” braucējs Artūrs Krasts un “Sportlife.lv” vienības sportists Artis Bisnieks. Priekšpēdējā apļa beigās Bisnieks vienā no trases vietām piedzīvoja neveiksmi, krītot un salaužot savas velosipēda priekšējo ratu. Kamēr likstas tika novērtas, garām pabrauca “KS Sporta kluba” braucējs Andris Romanovskis. Finišā uzvaru svinēja Normunda Noreiko audzēknis Krasts (1:05:58), otrais bija Romanovskis, bet labāko trijnieku noslēdza Bisnieks.

Jauniešu konkurencē trīs apļu distancē no pirmā līdz pēdējam aplim līderpozīcijās turējās un par čempionu kļuva Rīgas riteņbraukšanas skolas/Grīva braucējs Arvo Godiņš, kurš par 3 minūtēm un 5 sekundēm apsteidza “ZZK” jauno braucēju Rodžeru Petaku. Trijniekā iekļuva arī Godiņa komandas biedrs Roberts Andersons (+00:05:15). Šajā vecumā meitenēm pārliecinoši ātrākā bija “KS Sporta kluba” sportiste Helēna Mūrniece, kuras laiks divos apļos bija 42 minūtes un 31 sekunde. Otrajā vietā ierindojās pusotru minūti uzvarētājai zaudējusī Dobeles sporta skolas riteņbraucēja Evelīna Ermane Marčenko, bet vēl minūti lēnāk nobrauca un trešo vietu ieguva Renāte Rodionova (Carnikavas SC).

Arī zēnu grupas braucēji veica divus apļus. Šeit ātrāks par visiem bija talantīgais “RRS/ Purvciems” braucējs Mārtiņš Maslovs, finišējot pēc 33 minūtēm un 42 sekundēm. Sudraba godalgu ieguva Ronalds Blumbergs no “KS Sporta klubs” komandas, bet trešais bija viņa brālis Oskars Blumbergs.

Pirmo reizi Latvijas čempionāts MTB XCO krosā notika “cycling for all” grupās. Vīru konkurencē triumfēja “MySport veikals” pārstāvis Lauris Purniņš, sev aiz muguras atstājot “ebike Machine” sportistu Kristapu Kipuru un “Baldones velokomandas” braucēju Edgaru Brigmani. Dāmām “cycling for all” un “master” apvienotajā grupā uzvarēja Ingrīda Šmite no “Sportlife.lv”, otrā bija Līga Actiņa (“Elkor”), bet trešā Zanda Rutkovska (“Ādaživelo”).

Interesantas cīņas notika arī kopumā trijās senioru grupās vīriem. S1 grupā 1. Nauris Selga (“Hawaii Express Filter”), 2. Mārtiņš Puriņš (“Patria Bottecchia”), 3. Juris Skrebels (“Dobeles dzirnavnieks/ Focus bike”). S2 grupā 1. Roberts Draugs (“Hawaii Express Filter”), 2. Jānis Roskošs (“Vidzemes mērnieks Dako Ziemeļvidzeme”), 3. Nils Kazaks (“Baldones velokomanda”). S3 grupā 1. Rego Strazdiņš (“Hawaii Express Filter”), 2. Centis Zitāns, 3. Ints Celmraugs (“Gandrs Merida”).