Ziņas

Sports

Pasaules kausu sezona tuvojas

Distancē. MTB braucējs Mārtiņš Blūms sezonas sākumu aizvada sekmīgi, rādot labus rezultātus spēcīgajā konkurencē.Foto: no albuma

Trīs veiksmīgas sacensības Itālijā aizvadījis Latvijas vadošais MTB braucējs, cēsnieks Mārtiņš Blūms, kurš pārstāv Nīderlandes komandu “CST PostNL Bafang”. Viņš šobrīd ir vienīgais Latvijas profesionālais MTB braucējs.

Pirms nedēļas Mārtiņam trijās dienās divas sacensības. UCI C2 kategorijas MTB Olimpiskā krosa sacensībās “Verona MTB International” viņš izcīnīja sesto vietu 135 dalībnieku konkurencē. Uzvarēja itālis Nadirs Koledānī, kuram M. Blūms zaudēja gandrīz divas minūtes. Piektās vietas ieguvējs finišēja 17 sekundes pirms cēsnieka. Izcīnītā sestā vieta Mārtiņam deva astoņus UCI pasaules ranga punktus.

Pēc divām dienām jau nākamais starts UCI 1. kategorijas kalnu riteņbraukšanas (MTB) Olimpiskā krosa (XCO) sacensībās “Legend Cup XCO”, vienās no lielākajām un prestižākajām kalnu riteņbraukšanas sacensībām Itālijā. Šogad tās pulcēja ļoti spēcīgu dalībnieku sastāvu, to­starp pasaules ranga līderi Hen­riki Avančini, pasaules titulētāko braucēju Nino Šurteru, pasaules ranga sešiniekā esošo Maksimi Matotu un citus. Šajā konkurencē M. Blūms apliecināja gatavību cīnīties, finišējot 11.vietā. Ja ne tehniskā problēma, viņš būtu augstāk, jo divi tuvākie sāncenši finišēja vien septiņas un deviņas sekundes ātrāk.

Par sacensību spraigumu liecina tas, ka no 81 dalībnieka, kuri stājās uz starta, 15 nefinišēja, no tiem, kuri sasniedza mērķa līniju, tikai 37 netika apdzīti vismaz par apli. Uzvarēja H. Avančini, par sekundi apsteidzot N. Šuteru, bet M. Blūms zaudēja minūti un 39 sekundes. Mārtiņš arī nopelnīja astoņus UCI pasaules ranga punktus.
Aizvadītās nedēļas nogalē Itālijā, Nalles ciematā, risinājās augstākās kategorijas sacensības, kurās startēja visi pasaules top 30 – 40 braucēji. Kopumā uz starta stājās 190 sportisti, un rezultāti bija ļoti blīvi, katra iegūta vai zaudēta sekunde varēja mainīt vietu sadalījumu. Šajā spēcīgajā konkurencē M. Blūms finišēja 24.vietā, uzvarētājam zaudējot trīs minūtes, 19 sekundes.

Pats braucējs atzīst, ka trīs sacīkstes nedēļas laikā izklausās daudz, bet viņš juties labi katrās: “Esmu apmierināts ar 24. pozīciju pasaules klases konkurencē, tas dod pārliecību, ka esmu uz pareizā ceļa. Pašreizējā forma ir diezgan laba, bet vēl daži sagatavošanās darbi jāpaveic līdz pasaules kausiem, kas sāksies 8.-9.maijā Vācijā. “Covid-19” pagaidām nav ietekmējis sagatavošanos, bet noteikti nav to atvieglojis.”

Jautāts par iespēju tikt uz Tokijas Olimpiskajām spēlēm, M. Blūms norāda, ka laikam jau tādu vairs nav, jo pagājušajā sezonā nācās izlaist gan Eiropas, gan pasaules čempionātu.

Nākamās sacensības jau šīs nedēļas nogalē Haimingā (Aus­trija).