Ziņas

Sports

Pasākums ar pozitīvu auru

Gūt prieku. Distancē devušies skrējiena “Briņģu aplis” 11km distances dalībnieki. Ar 3.numuru - Reinis Praulītis.Foto: no albuma

Inešos aizvadīta Vecpiebalgas novada Veselības diena, kuras galvenais notikums bija skrējiens “Briņģu aplis”. Kā atklāj tā organizators, Vecpiebalgas novada sporta koordinators Toms Praulītis, šis bijis desmitās jubilejas “Briņģu aplis”, tiesa, viņš to atklājis tikai pēc pasākuma, pārskatot senās fotogrāfijas.

Šajos gados skrējiens izvērsies par gaidītu pasākumu ne tikai novada, bet arī citu novadu iedzīvotājiem. Ja sākotnēji tajā bijusi tikai viena – 11 kilometru – distance, pēdējos gados ir arī īsāka distance, lai pasākumā var piedalīties gados jaunāki dalībnieki, kuriem garā distance vēl ir nepaveicama. Šogad abās distancēs uz starta stājās ap150 skrējēju un nūjotāju.

“Lielākā daļa jau ir vietējo, bet vienmēr laipni gaidīti arī tie, kuri ierodas arī no citiem novadiem, kaut kā viņi to informāciju atrod. Tie, kuri piedalījušies vienu reizi, labprāt startē atkal, ja vien ir iespēja, jo šim pasākumam izveidojusies kaut kāda īpaša aura. Jā, mums nākas konkurēt ar citiem sportiskiem pasākumiem, bet mūsu dalībnieki ir mums uzticīgi,” saka T. Praulītis.

Jāmin, ka savulaik šo skrējienu aizsāka un rīkoja Toma vecāki Aija un Andris Praulīši. Toma brālis Gatis, kurš strādāja Zvied­rijā, bija pirmo skrējienu sponsors. Šogad Aija kopā ar Agitu un Māri Kramiem pildīja tiesnešu funkcijas.

“Gadu laikā “Briņģu aplis” izveidojies par īstu veselības veicināšanas pasākumu, kurā galvenais ir piedalīties. Tie, kuri nevar noskriet šos 11 kilometrus, nūjo, jo grib būt klātesoši. Pozitīvā gaisotne palīdz arī darbā ar atbalstītājiem, kuri neatsaka palīdzību. Šis kļuvis par gaidītu pasākumu, vasaras otrajā pusē cilvēki jau jautā, kad būs nākamais skrējiens. Šādus pasākumus vienmēr ir prieks rīkot,” saka T. Praulītis.

11.km distancē absolūti ātrākie bija Rūdis Balodis, Jānis Dzelme un Rihards Āboliņš, bet dāmu konkurencē labāko laiku uzrādīja Monta Cimdiņa, otro- Ieviņa Lieldiena, trešo – Dārta Konošo­noka.
Atsevišķās vecumu grupās god­algotās vietas izcīnīja: V1 grupā Ivars Oraševskis, Agris Veipāns, Aldis Glāzers; V2 grupā Jānis Dzelme, Rihards Āboliņš, Rūdis Morozs; V3 grupā Rūdis Balo­dis, Reinis Praulītis, Roberts Užāns; V4 grupā Verners Stūrītis, Emīls Kivlišs; V5 grupā Nauris Me­tums, Rodrigo Ozols, Pēteris Šmits; V6 grupā Ernests Lapiņš, Kristers Beikulis, Rauls Ikners.

S1 grupā Ieviņa Lieldiena, Anita Ieviņa, Sarmīte Stērste; S2 grupā Dārta Konošonoka, Santa Āboliņa, Agita Šulca; S3 grupā Monta Cimdiņa, Līva Miķel­sone, Simona Klodža; S5 grupā Elizabete Cīrule, Keitija Napre­jenko, Luīze Skalbe; S6 grupā Līvija Grimza, Agnese Brence, Marija Krastiņa.

Nūjotajiem VN1 grupā Jānis Ronis; VN2 grupā Ģirts Prau­lītis; VN3 grupā Roberts Prau­lītis, Kārlis Praulītis; SN1 grupā Anna Glāzere; SN2 grupā Inga Vozņesenska, Kristīne Vītoliņa, Girta Upena.
2. km distancē, kurā startēja 2010.gadā dzimušie un jaunāki, uz starta stājās gandrīz 50 jaunie skrējēji. Trīs ātrākie zēni bija Armands Gulbis, Endijs Liepiņš un Klāvs Gavars, bet trīs ātrākās meitenes – Līva Lielbārde, Liene Klodža un Luīze Spalviņa.