Ziņas

Sabiedrība

Pārvadātājiem ļauj noteikt elastīgākus biļešu derīguma termiņus

Turpmāk pasažieru pārvadātāji reģionālajos autobusu un vilcienu maršrutos varēs noteikt elastīgākus biļešu derīguma termiņus un to izmantošanas kārtību.

Lai šādu kārtību nodrošinātu, šodien Ministru kabinetā apstiprināti Satiksmes ministrijas virzītie grozījumi Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtībā.

Piedāvātie biļešu izmantošanas nosacījumi pārvadātājiem būs jāsaskaņo ar pasūtītāju – VSIA “Autotransporta direkcija”.

Saskaņā ar pašreizējo regulējumu biļete braukšanai sabiedriskajā transportā ir derīga tikai tajā laikā un datumā, kas tajā norādīts, taču, kā skaidro SM, ir nepieciešamas plašākas biļešu izmantošanas iespējas – tas veicinās pasažieru vajadzībām un interesēm atbilstošākus un mūsdienīgākus sabiedriskā transporta pakalpojumus.

Grozījumi ļaus papildus esošajā regulējumā paredzētajiem sabiedriskā transporta biļešu derīguma termiņiem dot iespēju pasažieru pārvadātājiem noteikt arī citus termiņus un biļešu izmantošanas kārtību. Piemēram, vilciena pasažieri perspektīvā varēs iepriekš iegādāties biļetes uz nepieciešamajiem vilciena maršrutiem. Līdzšinējais regulējums paredzēja, ka vilciena biļete ir derīga tikai tās iegādes datumā.

Tāpat tiks nodrošināta iespēja iegādāties biļetes vairākiem braucieniem, veidot dažādas lojalitātes programmas un piedāvāt apjoma atlaides tiem pasažieriem, kuri ikdienā izmanto sabiedriskā transporta pakalpojumus. Pārvadātāji varēs ieviest elektroniskās biļetes, piemēram, izmantojot bezkontakta kartes risinājumu, skaidro ministrijā.

Savukārt, lai mazinātu pārvadātāju zaudējumus saistībā ar biļešu atdošanu atpakaļ pēc pircēja iniciatīvas, grozījumi nosaka, ka kompensācija par atdotajām biļetēm būs 75% apmērā no biļetes cenas, turklāt biļešu atdošana būs iespējama ne vēlāk kā divas stundas līdz biļetes derīguma termiņa sākumam.

Latvijā ir reģistrēti 54 sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzēji ar autobusiem un divi pakalpojumu sniedzēji pa dzelzceļu.