Ziņas

Sabiedrība

Pārtop par asfalta ielu

Darbi rit. Ceļu būvnieki strādā Cēsīs, Meža ielā, kas drīzumā no grants seguma ielas pārtaps par ielu ar melno segumu. Foto: Foto: Māris Buholcs

Divas grants seguma ielas Cēsīs šogad iegūs asfalta segumu, informē novada pašvaldības Komunālās nodaļas vadītājs Juris Belasovs. Jau pērn sākās darbi Meža ielā, kad tika veikta komunikāciju sakārtošana. Šajā pavasarī darbi paveikti, izdarīts viss, lai varētu klāt asfaltu.

“Šobrīd gaidām, kad darbu sāks asfalta rūpnīcas, lai uzklātu segumu. Tad atkal pēc ilgiem gadiem viena grants iela būs pārtapusi par ielu ar melno segumu,” stāsta J. Belasovs.

Darbi izmaksājuši 77 000 eiro, sakārtotas komunikācijas, iela ieguvusi cieto segumu 400 metru garumā. Apgaismojums un ietve šajā posmā nav paredzēta, jo ielas abās malās ir grāvji. Šķiet, pēdējā iela, kas ieguva asfalta segumu, bija Līgatnes iela pirms četriem gadiem. Šis nav vienīgais šī gada ieguvums, jo rudens pusē plānots asfalta segumu uzklāt arī Turaidas ielai 400 metru garumā.

“Var jau domāt, ka divas ielas gadā daudz, bet tie kopā ir tikai 800 metri, taču Cēsīs grants seguma ielas ir 56 kilometru kopgarumā. Sarakstā nākamā ir Lauku iela, šogad sagatavosim dokumentāciju un cerēsim, ka nākamā gada budžetā deputāti atbalstīs darbu veikšanu,” norāda J. Belasovs.

Tuvākajā laikā sāksies arī rotācijas apļa izbūve Piebalgas un Raiņa ielas krustojumā, ko jāpabeidz līdz pilsētas svētkiem. Jau rakstījām, ka šos darbus bija plānots veikt vēlāk, bet cēsnieku iebildumi par Stacijas laukuma pārbūvi lika izmainīt darbu secību. Tagad vispirms izbūvēs rotācijas apli, tad sāks Stacijas laukuma rekonstrukciju.
Līdz pilsētas svētkiem vēl plānots atjaunot asfalta segumu Palasta ielā, posmā no Gaujas līdz Bērzaines ielai.

Turpināsies arī ietvju rekonstrukcija, plānots sakārtot ietvi Vienības laukumā pie tiesas ēkas, kā arī pie abām dzelzceļa pārbrauktuvēm. Kā norāda J. Belasovs, “Latvijas dzelzceļš” savās teritorijās ietves pāri sliežu ceļam izbūvējis, tagad pašvaldībai jāsakārto piekļūšana līdz tām, lai cilvēkiem nav jābrien pa dubļiem: “Ir vēl darbi padomā, gatavosim dokumentāciju, bet viss būs atkarīgs no finansējuma.”

Viens komentārs

No malas

Dīvaini… Te rakstīts tā itkā iela jau būtu noasfaltēta un nauda samaksāta. Un no kurienes tāda summa? Iepirkuma uzvarētāja piedāvātā cena bija mazāka, bet te jau 77. Nez ko par to domā citi iepirkuma dalībnieki?… Jeb varbūt tā ir cena par īpašu ātrumu un mega kvalitāti?…

Komentāri ir slēgti.