Ziņas

Sabiedrība

Pārrunā pilsētas aktualitātes

Atklāta saruna. Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (no labās) regulāri tiekas ar iedzīvotājiem, lai uzklausītu viņu domas par pilsētā notiekošo. Foto: Māris Buholcs

Uz iedzīvotāju tikšanos ar Cēsu novada domes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu, kas tradicionāli notiek Cēsīs, “Vienotības” birojā, ieradās apmēram 15 interesentu, un nepilna stunda aizritēja spraigās sarunās par pilsētas
aktualitātēm.

Sākumā mērs informēja par paveikto vasarā un darbiem, kas šobrīd notiek pilsētā, tostarp par notiekošajiem un ieplānotajiem ielu remontiem. Pastāstīja par pašvaldības finansiālo atbalstu daudzdzīvokļu namu iekšpagalmu labiekārtošanā, kur atsaucība bijusi liela. Apgūti visi paredzētie 20 tūkstoši eiro, un domes sēdē lems par vēl papildu 10 tūkstošu piešķiršanu. Arī nākamgad programma, visticamāk, tiks turpināta. Tiesa, kāda no klātesošajām norādīja, ka viņu pagalmā nekas nav veikts, lai gan brauktuves segums ļoti sliktā stāvoklī.

Sanākušie runāja par gājēju pārejām, kas ne visur ir atbilstoši marķētas ar ceļa zīmēm, tādējādi gājējiem dažkārt radot bīstamas situācijas. Kāds informēja par ietvēm, kas aizaugušas ar krūmiem no blakus esošās teritorijas, tādēļ nākas iet pa ielu. Iedzīvotāji vēlējās noskaidrot, kuram jāgādā, lai krūmi tiku nozāģēti. J. Rozenbergs norādīja, ka teritorijas īpašniekam, bet sanākušie vēlējās zināt, kā rīkoties, ja nekāda darbība nenotiek. Varbūt pašvaldības policijai vajadzētu kontrolēt situāciju.

Tika runāts par Lauku ielas rekonstrukciju, taču, kā teica domes priekšsēdētājs, tur situācija sarežģīta: “Nāksies rīkot iedzīvotāju sanāksmi, jo šobrīd daudzi apstādījumi un pat žogi atrodas ielas sarkanajās līnijās. Esam sagatavojuši trīs iespējamos variantus, kā situāciju risināt, iedzīvotājiem nāksies vienoties par pieņemamāko.”

J. Rozenbergs vēlējās zināt sanākušo viedokli, vai nepieciešams atjaunot soliņus pie tiesas ēkas Vienības laukumā, kur agrāk atradās autobusa pietura. Klātesošie vienbalsīgi teica nē, jo tad uz tiem sēdēšot zināmas kategorijas personas, kas nedarīs godu pilsētai. Labāk uzstādīt soliņus pie autobusa pieturām veikala “Globuss” tuvumā, jo pensionāriem grūti nostāvēt, gaidot autobusu.

Kāds norādīja, ka Vācu kapos atkal veidojas stihiska atkritumu izgāztuve, cits sūdzējās par atsevišķu domes un pašvaldības policijas darbinieku attieksmi, ja tiek ziņots par kādām nebūšanām. Domes priekšsēdētājam nācās fiksēt daudzas nebūšanas, ko iedzīvotāji novērojuši pilsētā. To redzot, kāda no atnākušajām norādīja: “Vai tiešām mēram šādas lietas būtu jāpieraksta? Kam ir dažādie dienesti, tie neko neredz?”