Ziņas

Sports

“Pāri Piebalgas pakalniem” atgūst popularitāti

Veiksmīgi! Sporta kluba “Piebalga” pārstāvis, jaunpiebaldzēns Sandis Grīnbergs ne tikai pats aktīvi piedalās MTB sacensībās, bet otro gadu ar savu komandu arī rīko velomaratonu “Pāri Piebalgas pakalniem”.Foto: no albuma

Jaunpiebalgā aizvadīts jau 21. velomaratons “Pāri Piebalgas pakalniem”, pulcējot aptuveni 200 dalībnieku dažādās vecuma grupās.

Var teikt, ka šis velosporta pasākums piedzīvojis atdzimšanu, jo ne tik sen bija gadi, kad uz starta stājās mazāk nekā simts riteņbraucēju.

Būtiskākais – interesantas trases

Otro gadu šo tradicionālo sacensību rīkošanu uzņēmies sporta klubs “Piebalga”. Tā pārstāvis Sandis Grīnbergs    stāsta, ka ir izdevies šo sacensību vārdam atgriezt popularitāti un šogad dalībnieku bija vairāk nekā pērn: “Jāsaprot – šajā jomā ir ļoti liela konkurence, sacensību gadu no gada arvien vairāk un nav viegli būt pamanītam plašajā piedāvājumā. Jādomā, kā reklamēt, ko piedāvāt, lai dalībnieki atbrauktu. Jābūt kādai odziņai!”

Jautāts, kas ir tā odziņa, ko piedāvā “Pāri Piebalgas pakalniem”, Sandis vispirms min trases. Dalībniekiem ir iespēja iegūt arī papildu balvas, uzvarot kādā no trasē izvietotajiem ātrumposmiem. Tautas distancē ir ģimeņu vērtējums, lai aicinātu piedalīties ģimenes.

“Tomēr, manuprāt, galvenais ir labas, interesantas trases,” uzsver S. Grīnbergs. “Latvijā velosabiedrība, kas startē sacensībās, ir samērā konstanta, vieni un tie paši brauc no vienām sacensībām uz otrām. Pārsvarā trases viņiem ir jau zināmas, piebrauktas, tāpēc ir interesanti atbraukt uz jaunu vietu. Jāņem arī vērā, ka sezona bijusi gara, dalībniekiem sakrājies nogurums, aktīvākie jau piedalījušies 15 – 20 sacensībās, tāpēc jābūt kam īpašam, lai viņi izvēlētos atbraukt. Ceru, mums ir izdevies radīt šo interesi, lai cilvēki būtu motivēti atbraukt arī uz Jaunpiebalgu.”

Vērtējot aizvadītās sacensības, S. Grīnbergs atzīst, ka cerētais izdevies, dalībnieku skaits palielinājies, visi finišējuši, dzirdētas tikai pozitīvas atsauksmes gan par trasēm, to marķējumu, gan par kopējo sacensību organizāciju.

“Dalībnieku atzinīgie vārdi par trases marķējumu man īpaši svarīgi, jo zinu, cik būtiski, lai trasē no starta līdz finišam nav pārpratumu. Pats esmu aktīvs sacensību dalībnieks, šādas distances man sniedz gandarījumu, tāpēc, marķējot mūsu velobrauciena distances, par to īpaši piedomājam,” saka Sandis.

Pats S. Grīnbergs piedalās visos lielajos MTB seriālos, kas ļauj novērtēt, kas ir labi, saprast, kā pareizi marķēt trasi, kādai jābūt kopējai organizācijai. Kā    piemēru viņš min “VIVUS MTB” seriālu, kas, viņaprāt, esot labākais Latvijā, no viņiem daudz varot mācīties.

Šī gada sacensības aizvadītas, vai jau sākts domāt par nākamo gadu? “Par nākamā gada sacensībām sākam domāt jau šo sacensību beigās,” smaidot saka Sandis: “Viss    turpinās. Lai arī pagājušas vien dažas dienas, jau esmu izbraucis jaunās trases, ko varētu piedāvāt nākamgad, jo gribas    līmeni celt arvien augstāk. Ir vēlme iespējami vairāk izvairīties no koplietošanas ceļiem, lai uzlabotu drošību. Ejam uz to, ka tās ir MTB sacensības, jo vairumam dalībnieku tās patīk. Jā, kāds varbūt izbrīnīts, kur palikuši Pie­balgas pakalni, bet koncepts ir mainījies, un dalībnieku skaita pieaugums rāda, ka cilvēkiem patīk MTB stila sacensības.”

Rezultāti

Jau tradicionāli dalībnieki varēja piedalīties trijās dažādās distancēs: MTB maratona distancē (līdz 45km); Tautas distancē (līdz 26 km) un 2 km bērnu distancē.

Maratona distancē trīs ātrākie absolūtajā vērtējumā bija: Peeters Pruus (Igaunija), Sandijs Kļaviņš (velo komanda “Ogre”) un Reinis Markss (“VeloRīts”). Šāds vietu sadalījums arī VE grupā. Tūlīt aiz viņiem Mārtiņš Daļeckis (DAKO Ziemeļvidze­me), kurš bija ātrākais V35 grupā.

Šajā distancē labākie atsevišķās vecuma grupās: V18 Mārcis Klieders (“VeloLifestyle”/ Smil­te­nesBJSS); S18 grupā Ieva Kalniņa (“VeloRīts”); SE grupā Krista Pūcīte (“Roadex”), Vita Ieleja (Skanste/ Virši), Kristīne Ducena (SK “Priekuļi”); V35+ grupā Mārtiņš Daļeckis, Jānis Teivišs, Oskars Saulītis (abi no velo kluba “Sigulda”). S35+ grupā Līga Actiņa (“LiVelo”/ “Zelta Zeme”), Ilvija Ziemele (velo klubs “Sigulda”), Iveta Kazaine (“Latvian Cycling Girls”). V50+ grupā: Dzintars Osītis, Jānis Vimba, Andrejs Ziema (SK “Piebalga”). S50+ grupā Antra Beitāne (“Osveikals.lv”).

Tautas klasē absolūtajā vērtējumā trīs ātrākie: Ints Lēreme (DAKO Ziemeļvidzeme), Volde­mārs Kaktiņš un Roberts Judins. Atsevišķās grupās godalgotas vietas izcīnīja: V18 grupā R. Judins, Mārtiņš Ice (“VeloLife­style”/Smiltenes BJSS) un viņa komandas biedrs Mārcis Meiss. S18 grupā Linda Brilte    (“Ve­loLifestyle”/ Smilte­nesBJSS), aiz viņas divas komandas “Vellapē­da” braucējas Šarlote Gredzena un Lelde Gredzena. VE grupā Gatis Luberts    (“VeloLife­style”/ SmiltenesBJSS), Toms Praulītis, Ivo Līdaks (“IvoFit”). SE grupā: Tīna Ratniece, Aiga Āboliņa, Baiba Gorovenko. V35+ grupā I. Lērme, V. Kaktiņš. Juris Broks. S35+ grupā divas pirmās vietas ieņēma “Latvian Cycling Girls” komandas pārstāves Sindija Skangale un Una Timermane, trešā – Vita Brilte (“Riteņvasara”).

Bērniem 2 km distancē trīs absolūti ātrākie bija: Edžus Klieders, Samanta Luberte, Rafaels Zariņš. Atsevišķās grupās uz goda pjedestāla kāpa: meitenes 5-7 gadi: Lība Teiviša, Sigita Pogule, Lūsija Gulbe; zēni 5-7 gadi: Aleksandrs Gavrilovs, Edgars Azacis, Tomass Kūms; meitenes 8-11 gadi: Samanta Luberte, Tīna Teiviša, Karolaina Druka – Jaunzeme; zēni 8-11 gadi: Edžus Klieders, Rafaels Zariņš, Ričards Šteinbergs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *