Ziņas

Redzeslokā

Pārgaujniekiem sava Saimniekballe

Sagriež dejā. Dažādu paaudžu pārgaujnieki vakaru pavadīja līksmā un romantiskā gaisotnē.Foto: Sarmīte Feldmane

Rāmais vakars Ungur­mui­žā saveda kopā Stalbes, Raiskuma un Straupes dažādu paaudžu cilvēkus, lai kopā atpūstos Saimniekballē. Vairāk nekā 300 novadnieki atkal satikās.

Raiskumieši Inese un Aldis Judko atklāja, ka ik gadu cenšas pabūt Saimnieksballē. Savulaik viņu “Čūpļi” nominēti sakoptāko sētu konkursā. “Kādreiz vairāk jutos kā raiskumiete. Kad vēl nebija novada, bija citādāk, tad izveidoja novadu, kaut kas mainījās. No bērnības sevi esmu saistījusi ar veco Cēsu rajonu, tā kā Cēsu novads nav nekas svešs,” pastāstīja Inese.

Dainuvīte un Andris Ščeglovi ar lepnumu uzsver, ka ir no Straupes. “Laiks rādīs, vai lielajā novadā būs labāka dzīve, kas mainīsies,” teic “Krauklīšu” saim­nieki.

Romantiskajā noskaņā sasēdušos pie galdiem zem ozoliem uzrunāja jaunais Pārgaujas apvienības pārvaldes vadītājs Didzis Zemmers. Viņš atzina, ka ir patīkami būt Ungurmuižā starp atvērtiem cilvēkiem, kur visi savējie. “Apbraukāju pagastus, redzēju sakoptas lauku sētas, laukus. Cilvēkiem te patīk dzīvot, tas ir sajūtams katrā pagastā,” uzsvēra D.Zemmers un pateicās ikvienam, kurš nežēlo spēku, lai mēs dzīvotu skaistā un sakoptā vidē, savā Latvijā.

Kā jau satikšanās reizē pēc divu gadu pārtraukuma laiks tika veltīts sarunām, pārrunājot, kā klājas tuviem un tāliem kaimiņiem. Kāda raiskumiete, kurai Saim­niek­balle vienmēr bijusi gada notikums, atzina, ka aizvien vairāk ir jaunu ģimeņu un daudzi, ar kuriem agrākos gados ballēts, vairs tādus pasākumus neapmeklē. “Tas nozīmē – dzīve turpinās. Arī balles,” sacīja raiskumiete.

Apvienības kultūras dzīves organizatori bija gādājuši, lai visi justos labi, negarlaikotos, lai būtu, gan par ko pasmieties, gan pakavēties atmiņās.

Mājup visi devās ar vienu domu – nākamgad tiksimies!