Ziņas

Sabiedrība

Pārgaujas pašvaldība iegādājusies termokameru un kvadriciklu

Lai palielinātu zivju aizsardzības pasākumu efektivitāti Pārgaujas novadā, novada pašvaldība iegādājusies termokameru un kvadriciklu, aģentūru LETA informēja Pārgaujas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Hofmane.

Tas paveikts ar Zivju fonda atbalstu. Termokamera izmaksāja 3600 eiro, no tiem Zivju fonda piešķirtais finansējums ir 2130 eiro. Kvadricikls maksāja 7845 eiro. No tiem pašvaldība finansēja ceturto daļu.

Termokamera ir augstas precizitātes diagnostikas iekārta, kas uztver infrasarkano starojumu jeb siltumstarojumu un attēlo to redzamā bildē. Termokamera pietiekami lielā diapazonā ļauj noteikt cilvēka tēlu un attālumu tumsā, kā arī ļauj to noteikt apgrūtinātos redzamības laika apstākļos – miglā un lietū.

Termokamera, salīdzinot ar līdz šim inspektoru izmantotajiem nakts binokļiem, daudz efektīvāk ļaus cīnīties pret zvejas un makšķerēšanas noteikumu pārkāpumiem, kas var tikt īstenoti novada ūdenstilpēs un upēs. Papildus šāda ierīce var tikt izmantota arī pazudušu cilvēku meklēšanā.

Kvadricikls iegādāts, lai nodrošinātu daudz efektīvāku zivju resursu aizsardzības pasākumu norisi pašvaldībā esošajās ūdenstilpēs. Šāda kvadricikla iegāde ir ieguldījums pašvaldības darbā, lai nodrošinātu operatīvu ezeru un upju aizsardzību un apsaimniekošanu, malu zvejniecības mazināšanu un izskaušanu zivju resursu saglabāšanas nolūkos, regulāru pārbaužu veikšanu uz ūdens licencētas zvejas kontrolēšanai, kā arī kontroli un uzraudzību, lai noteiktu ūdenstilpju vietas, kurās nelegāli tiek ievadīta kanalizācija vai cita veida piesārņojums.

Lai sekmētu zivju resursu aizsardzību, kvadriciklu ar speciālu aprīkojumu plānots izmantot arī ziemas sezonā. Kvadricikls nodrošinās daudz ērtāku piekļuvi vietās, kur ikdienā kontrolētājiem ir sarežģīti piekļūt ar cita veida transportlīdzekļiem.

LETA