Ziņas

Sabiedrība

Pārgaujas novadā vakar degusi dzīvojamā māja

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Vidzemē saņēmis piecus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Viens no izsaukumiem vakar plkst. 15.26 saņemts uz Pārgaujas novada Raiskuma pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka 30m² platībā deg ēkas pirmā stāva griestu pārsegums, otrā stāva dzīvokļa grīda un sadzīves mantas. No blakus esošajiem dzīvokļiem ugunsdzēsēji glābēji evakuēja divus cilvēkus un suni. Ugunsgrēka dzēšanas darbu laikā cieta ugunsdzēsējs glābējs, kurš tika hospitalizēts. Plkst. 18.57 ugunsgrēks tika likvidēts.

Savukārt plkst. 13.32 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Alsviķu pagastu, kur vienstāvu mājas dūmvadā dega sodrēji 1m² platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 14.51.

Jau informējām, ka naktī Burtnieku novadā degusi kūts. S.Vējiņa precizē informāciju, norādot, ka izsaukums saņemts plkst. 1.25. Šis bijis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, tā dzēšanas darbos strādāja Valmieras, Rūjienas un Strenču ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Burtnieku brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Plkst. 4.05 ugunsgrēks tika lokalizēts, taču vēl šorīt plkst. 9 turpinājās tā likvidācijas darbi un, visticamāk, lai pilnībā nodzēstu ugunsgrēku, ugunsdzēsēju glābēju palīdzība būs nepieciešama vēl visu dienu.