Ziņas

Sabiedrība

Pārgaujas novadā uzsākts skrējiens pretī Latvijas simtgadei

Tuvojoties Latvijas 100 gadu jubilejai, biedrība “Straupes jaunieši”, par godu šī gada Latvijas 97. dzimšanas dienai, nolēma rīkot skrējienu, distancēs apspēlējot skaitli 97, informē Pārgaujas novada pašvaldība.

Mazākie skrējēji veica 97 metru, sākumskolas vecuma bērni – 970 m, bet lielākie – 9,7 km distanci. Kopā skrējienā piedalījās 92 dalībnieki.

Skrējiena vēstnesis Saeimas deputāts un Pārgaujas novada iedzīvotājs Valters Dambe uzrunājot skrējējus, lepojās, ka jau pirmajā gadā jauniešiem izdevies sapulcēt krietnu skrējēju pulku. V. Dambe atgādināja, ka mums ir jānovērtē tas, ka mums ir pašiem sava, brīva valsts, tāpēc kā svētkos, tā ikdienā jābūt Latvijas patriotiem! Arī pats deputāts devās trasē un godam pieveica 4,7 km distanci.

Jāsaka – jo lielāka distance, jo vairāk skriet gribētāju. 97 metru distancē startēja 7 bērni. Divi mazākie skrējēji trasi pieveica ar mammas un vecmāmiņas palīdzību un par paveikto saņēma pateicības un gardumus.

Uzmanību piesaistīja neparastie vecuma grupu nosaukumi, kuri tika izvēlēti atbilstoši populāriem Latvijas sportistiem un to vecumam – Jānim Krūmiņam, Uļjanai Semjonovai, Mārim Štrombergam, zelta florbolistu paaudzei un Igoram Vihrovam. Tie, kuru mērķis nebija sacenšanās ar citiem, veica Veselības grupas distanci – 4,7 km. Straupes jaunieši bija pacentušies par sporta vēstures pētīšanu, ikviens interesents varēja iepazīties ar dažādiem faktiem par nozīmīgiem notikumiem Latvijas sportā – jaunu sporta veidu rašanos, nozīmīgu sportistu dzimšanas dienām u.tml.

Biedrība “Straupes jaunieši” saka lielu paldies visiem skrējiena dalībniekiem par atsaucību, kā arī paldies par palīdzību un padomiem Aijai Alksnei, paldies par palīdzību tiesāšanā Renātei Hmeļņickai un Līgai Tiltiņai. Paldies arī pasākuma atbalstītājiem Pārgaujas novada pašvaldībai, SK “Pārgauja”, PKS “Straupe”,

”Straupes maiznīcai”, “Rožkalnu” maizei, IK “Aijas kūkas”,

Z/S “Vālodzēni”, Z/S “Eicēni”, “Dimdu jērs” un Swedbank.

Paldies Straupes jauniešiem par uzsākto iniciatīvu un lai izdodas skriešanas tradīcijas turpināt no paaudzes paaudzē arī pēc Latvijas simtgades!