Ziņas

Sabiedrība

Pārgaujas novadā, pēc trīs dienu ilgiem meklēšanas darbiem, no Gaujas izcelts noslīcis cilvēks

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 6.jūnija plkst. 6.30 līdz 7.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 11 izsaukumus –piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 22.57 tika saņemts izsaukums Limbažu novadu, kur ar atklātu liesmu dega saimniecības ēka 110 m² platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 2.47 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar plkst. 12.12 tika saņemts izsaukums uz Cēsu novada Vaives pagastu, kur dega pārvietojamais vagoniņš un sausā zāle 200m² platībā. Plkst. 13.55 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 15.45 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastu, kur dega sausā zāle 50m² platībā. Plkst. 16.38 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 16.41 tika saņemts izsaukums uz Varakļānu novada Varakļānu pagastu, kur dega zaru kaudze 50m² platībā un sausā zāle 100m² platībā.

Šonakt plkst. 23.50 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Gulbenes novada Daukstu pagastu, kur dega zaru kaudze 30m² platībā. Plkst. 00.27 ugunsgrēks tika nodzēsts

Vakar Pārgaujas novadā , pēc trīs dienu ilgiem meklēšanas darbiem, no Gaujas upes tika izcelts noslīcis cilvēks.

VUGD atgādina – baudot vasaru un veldzējoties ūdenstilpēs, peldies apdomīgi, neesi pārdrošs, lai atpūta pie ūdeņiem nebeigtos ar traģēdiju. Tāpat atgādinām, ka ūdens izklaides nav apvienojamas ar alkohola lietošanu, savukārt pārvietojoties ar laivām un citiem peldlīdzekļiem, visiem (gan lieliem, gan maziem) un vienmēr ir jāvelk peldvestes. Aicinām arī vecākus apzināties, ka atrašanās ar bērnu pie ūdens nav atpūta, bet gan divkāršs darbs, jo bērni bez pārtraukuma ir jāuzmana – pat uz minūti novēršot uzmanību no bērna, var notikt liela nelaime.

Ja nelaime tomēr notikusi, nekavējoties izsauciet ugunsdzēsējus glābējus pa tālruni 112, pēc iespējas precīzāk norādot nelaimes vietas koordinātes un piebraukšanas iespējas. Glābēji ir jāsagaida un jānorāda cietušā atrašanās vieta!