Ziņas

Uzņēmējdarbība

Pārgaujas novadā notiks tūrisma uzņēmēju tikšanās

Šodien plkst.15 Pārgaujas novadā, piensaimnieku kooperatīvās sabiedrības “Straupe” degustāciju zālē, notiks tūrisma uzņēmēju tikšanās, aģentūru LETA informēja Pārgaujas novada sabiedrisko attiecību speciāliste Stefānija Jančevska.

Pasākumā aicināti piedalīties arī citi interesenti, kas ir ieinteresēti attīstīt tūrisma uzņēmējdarbību vai seko līdzi izmaiņām nozarē. Darba kārtībā ir iepazīšanās ar notikuma vietas saimniekiem – PKS “Straupe” -, kuri pastāstīs par savu piedāvājumu tūristiem un aicinās degustēt produktus. Dalībnieki varēs iepazīties ar pārskatu par 2015.gada tūrisma sezonu, ko nodrošina Pārgaujas novada domes Tūrisma informācijas punkta (TIP) datubāze.

Tikšanās reizē tiks pārrunāti jautājumi, kas saistīti ar tūrisma plūsmas svārstībām, kā mainījies tūristu profils pēdējā gada laikā un kā mainījušies ieradumi, vēlmes, kā izmainījies velotūristu skaits, kā arī tiks aplūkoti daudzi citi aktualizējami nozares jautājumi. Apspriešanai tiks nodots tikko izgatavotais informatīvās zīmes paraugs ūdenstūristiem Braslas upē. Būs pieejamas arī jaunākās tūrisma kartes.

Vieni no būtiskākajiem akcentiem tikšanās laikā būs tūrisma attīstība ar “Via Hanseatica” un “Enter Gauja” zīmoliem, dalība nākamā gada LEADER projektos, tikko aizsāktais projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai attīstībai (Hansa)”.

Tikšanās laikā tiks aizsākts dialogs par Straupes 810 gadu jubilejas svinībām, kas paredz arī ekskursiju un īpaša Straupes tirdziņa pasākuma rīkošanu, atklāj Pārgaujas novada domes Attīstības plānošanas nodaļas speciāliste – tūrisma organizatore Rudīte Vasile. Uz tikšanos ieradīsies arī Cēsu pārstāvji, kas stāstīs par ieceri veidot vietējās pārtikas un amatniecības veikalu Cēsīs.

Noslēgumā sekos informācija par aktivitātēm, kas plānotas kopā ar Cēsīm (piemēram, kopīgas kartes, talka pie Sarkanajām klintīm), turpmāko tūrisma jomas attīstību novadā, reģionā, Latvijas mērogā un diskusija par kopīgiem priekšlikumiem nākamajiem pasākumiem, kopīgām ekskursijām.