Ziņas

Uzņēmējdarbība

Pārgaujas novadā notiks seminārs par meža nozares aktualitātēm

Šodien no plkst.13 Pārgaujas novada Stalbes Tautas namā notiks bezmaksas seminārs par meža nozares aktualitātēm, aģentūru LETA informēja meža īpašnieks Raimonds Mežaks.

Seminārā plānots diskutēt par meža īpašniekiem aktuālām tēmām. Pasākumu atklās Pārgaujas novada pašvaldības vadītājs Hardijs Vents (“Mazsalacas novadam”). Par Eiropas Savienības (ES) atbalstu meža īpašniekiem pastāstīs Meža konsultāciju pakalpojumu centra Ziemeļvidzemes nodaļas vadītājs Andris Vīrs.

Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas aizsardzības departamenta direktore Gita Strode iepazīstinās ar jaunumiem par Vislatvijas biotopu kartēšanu. Savukārt Lauku atbalsta dienesta Ziemeļvidzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes ES tiešo maksājumu daļas vadītāja Inga Šarfa-Strazda informēs par kompensācijām par saimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās.

Semināra noslēgumā klātesošos uzrunās Pārtikas un veterinārā dienesta Ziemeļvidzemes pārvaldes vadītājs Mārcis Ulmanis. Viņš stāstīs par Āfrikas cūku mēra izplatību. Pasākumu noslēgs atskats uz pēdējos 10 gados notikušajiem semināriem un filma.

Pasākums rīkots Valsts lauku tīkla atbalsta programmas laikā. To rīko meža īpašnieks Mežaks, Meža konsultāciju pakalpojumu centrs un Pārgaujas novada pašvaldība.