Ziņas

Sabiedrība

Pārgaujas novadā notiks seminārs par dabas aizsardzības prasībām meža apsaimniekošanā

Sestdien, 15.novembrī, Pārgaujas novada Stalbes tautas namā sadarbībā ar Pārgaujas novada pašvaldību un Valsts lauku tīklu notiks bezmaksas seminārs par dabas aizsardzības normatīvo aktu prasībām meža apsaimniekošanā un dabisko meža biotopu atjaunošanu Gaujas Nacionālajā parkā, aģentūru LETA informēja Valsts meža dienesta Ziemeļvidzemes virsmežniecības mežzinis Raimonds Mežaks.

Semināra pirmajā daļā Meža konsultāciju un pakalpojumu centra Ziemeļvidzemes nodaļas vadītājs Andris Vīrs dalīsies ar jaunāko informāciju par Eiropas Savienības atbalsta iespējām meža īpašniekiem. Pasaules Dabas fonda direktors Jānis Rozītis pastāstīs par atmirušās koksnes un bioloģiski vecu ekoloģisko koku nozīmi meža ekosistēmā, bet Mežaks iepazīstinās ar dabas aizsardzības normatīvo aktu prasībām, kuras jāievēro, strādājot mežā.

Semināra otrajā daļā interesentiem būs iespēja iepazīties ar meža biotopu atjaunošanas darbiem Gaujas Nacionālajā parkā, “For-rest” projekta laikā. Par projektā paveikto pastāstīs Dabas aizsardzības pārvaldes projekta “For-rest” koordinators Jānis Andrušaitis.

LETA