Ziņas

Uzņēmējdarbība

Pārgaujas novadā notiks seminārs mežu īpašniekiem

Lai informētu par aktualitātēm saistībā ar mežu nozari, šodien Pārgaujas novada Stalbes Tautas namā plkst.11 notiks seminārs mežu īpašniekiem, aģentūru LETA informēja Valsts meža dienesta Ziemeļvidzemes virsmežniecības mežzinis Raimonds Mežaks.

Plānots, ka Dabas aizsardzības pārvaldes Kompensāciju administrēšanas un administratīvo aktu kvalitātes vadības nodaļas vadītāja Linda Doriņa iepazīstinās ar jaunumiem, kas saistīti ar valsts kompensācijām par saimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos.

Meža konsultāciju un pakalpojumu centra Ziemeļvidzemes nodaļas vadītājs Andris Vīrs stāstīs par Eiropas Savienības atbalstu meža īpašniekiem. Savukārt Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības valsts inspektors Arsenijs Šenroks informēs par meža izstrādes īpatnībām un sekām kultūras pieminekļu aizsardzības zonā.

Mežsaimniecības demonstrējumu teritorijas “Pūpoli” pārvaldnieks Raimonds Mežaks skaidros meža ieaudzēšanas un ciršanas kārtību lauksaimniecības zemēs, bet Vides risinājumu institūta starptautisko attiecību speciālists Uģis Rotbergs izklāstīs vides attālās izpētes tehnoloģiju priekšrocības. Pasākuma noslēgumā klātesošajiem būs iespēja noskatīties filmu par dabu. Pasākumā gaidīts ikviens interesents. Pasākumu ar Valsts lauku tīkla atbalstu rīko Meža konsultāciju un pakalpojumu centrs un Pārgaujas novada pašvaldība.

LETA