Ziņas

Sabiedrība

Pārgaujas novadā notiks pārrobežu sadarbības projekta “HANSA” partneru tikšanās

Šodien Pārgaujas novada pašvaldībā notiks pārrobežu sadarbības projekta “HANSA” partneru tikšanās, kurā pašvaldība tiksies ar viesiem no deviņām pilsētām – Limbažiem, Valmieras, Cēsīm, Kokneses, Kuldīgas, Straupes, Pērnavas, Vīlandes, Visbijas.

Kā aģentūru LETA informēja Pārgaujas novada sabiedrisko attiecību speciāliste Stefānija Jančevska, augusta beigās 11 ar Hanzas vēsturi cieši saistīti partneri apstiprināja pārrobežu sadarbības projektu “HANSA” (Ilgtspējīga jaunā Hanzas alianse). Projekta tapšanu nodrošina Centrālās Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam atbalsts.

No 5. līdz 11.oktobrim visi partneri dodas kopīgā ceļojumā, aplūkojot visas projekta partneru Hanzas pilsētas, tai skaitā Straupi Pārgaujas novadā.

Šodien plkst.9 notiks partneru uzņemšana Lielstraupes pilī Straupes Narkoloģiskās slimnīcas valdes priekšsēdētāja Pētera Kuprēviča vadībā. Pēc tam sekos mācītājas Daigas Ummeres ekskursija uz Straupes baznīcu, kas tālāk gar dzirnavām vedīs uz Mazstraupes pili, ar kuru iepazīstinās Straupes pamatskolas direktore Ligita Krūmiņa. No plkst.10.15 Hanzas partneri tālāk aplūkos vēsturisko Piķiera namiņu Straupes centrā un tālāk dosies uz Ungurmuižu, kur tiks pasniegta liepziedu tēja un ar 18.gs. stāstu apvīts cienasts.

Hanzas partneru tikšanās laikā tiek pārrunāti “HANSA” projekta mērķi, kuri ir noteikti kā Hanzas zīmola attīstīšana un pilnveidošana atpazīstamībai noteiktos reģionos starptautiski, papildus veidojot kopīgas tūrisma aktivitātes, radot jaunus tūrisma produktus un pakalpojumus, kas ietekmē noteikto teritoriju ilgtspējīgu attīstību.

Projekta koordinatore Rudīte Vasile uzsvērusi, ka Pārgaujas novada pašvaldībai projekta laikā būs iespējas realizēt arī pasākumus, kas ļaus izpētīt, apzināties un izmantot esošās vēstures vērtības, kas saistītas ar bagāto Hanzas vēsturi novadā. Projekta realizācijas termiņš ir, sākot no šī gada 1.oktobra līdz 2018.gada 31.decembrim.