Ziņas

Sports

Pārgaujas novada lokšāvēji pārved deviņas medaļas un Pasaules rekordu

Foto: no albuma

Pērnavā, Igaunijā no 18. līdz 21. martam notika Pasaules čempionāts loka šaušanā telpās. Tajā kopā piedalījās 322 dalībnieki no 18 pasaules valstīm, tostarp Latvijas, kuru čempionātā pārstāvēja 42 lokšāvēji. Kā informēja Pārgaujas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Hofmane, 12 dalībnieki bija no Pārgaujas novada biedrības “Free Wind Archers”. Sportisti mājās pārveda deviņas medaļas, turklāt Ella Elizabete Zariņa savu vārdu ir ierakstījusi Pasaules rekordu grāmatā, jo bērnu grupā uzstādīja Pasaules rekordu.

Pasaules čempionāts loka šaušanā notika trīs dienas, divos dažādos vingrinājumos – 2 x Indoor Round un Flint Round.

Sportisti šāva četrās vecuma grupās (veterāni, pieaugušie, juniori un bērni) un deviņās loku grupās (garais loks, vēsturiskias loks, komapktloks, olimpiskais loks, medībām aprīkots kompaktloks, neaprīkots loks un citās).

Pārgaujas novada biedrības “Free Wind Archers” lokšāvēji ieguva deviņas godalgotas vietas. Zelta medaļu izcīnīja Ella Elizabete Zariņa (CFLB), Ketija Āboliņa (JFBH-R), sudraba medaļu – Viva Medne (CFLB) un bronzas medaļas ieguva Dina Palsa (CFLB), Kristiāns Gaspersons (JMBH-R), Agate Zālīte (AFBU) un Uģis Zavadskis (AMBU) un komandu konkurencē – Valdis Gaspersons (AMLB) un Uģis Zavadskis (AMBU).

“Free Wind Archers” dalībniece Kristīne Šilkina ir gandarīta par mazāko meiteņu sasniegumiem, jo bērnu grupā visu goda pjedestālu aizņēmušas Pārgaujas novada meitenes – Ella, Viva un Dina.

Pasaules rekorda uzstādītāja bērnu grupā Ella Elizabete Zariņa pēc sacensībām atzina, ka ir ļoti priecīga par sasniegto. Konkurence esot bijusi sīva, tomēr sacensības nav likušās grūtas. Viņai ir 12 gadu un loka šaušanā viņa trenējas tikai nepilnu gadu. Ella Elizabete stāsta, ka viņas brālis jau esot paredzējis meitenei uzvaru, bet pašai uzvara pasaules čempionātā bijis pārsteigums.

Biedrība pateicas par atbalstu Pārgaujas novada sporta klubam “Pārgauja”, bērnu vecākiem un visiem pārējiem, kuri atbalsta un jūt līdzi lokšāvēju gaitām. Ar sportistu panākumiem lepojas arī Pārgaujas novada pašvaldība.

Sagatavojusi Anda Dzenža