Ziņas

Sports

Pārgaujas atlētu veiksmīgais starts

Atlētiskās vingrošanas čempionāta pēdējais, astotais, posms “Vecgada kauss svara stieņa spiešanā guļus” notika Pārgaujas novadā, Auciema muižā. Šajā gadā Atlētiskās vingrošanas čempionāts astoņos posmos piedāvāja dalībniekiem sevi pārbaudīt vingrinājumos ne tikai svaru zālē, bet arī brīvā dabā. Vienā no posmiem bija jāveic 20 metru skrējiens pa ūdeni, tāllēkšana no vietas un 3 km kross gar jūru, citā posmā bija iekļauts 60 metru skrējiens, tāllēkšana, riepas mešana un 1000 metru kross, bet iepriekšējā posmā notika riteņbraukšana, dalībniekiem bija jāveic distance 30 km garumā. Te galvenais bija piedalīties, jo sacensības neparedzēja vietu dalījumu, katrs dalībnieks, kurš veica distanci, saņēma posma vērtējumā 32 punktus. Šāds punktu dalījums bija vēl dažos posmos.

* UZVARĒTĀJA. Gita Hofmane no Pārgaujas novada ļoti veiksmīgi aizvadījusi Atlētiskās vingrošanas čempionātu, izcīnot uzvaru savā kategorijā gan pēdējā posmā, gan kopvērtējumā. FOTO: no albuma

  * UZVARĒTĀJA. Gita Hofmane no Pārgaujas novada ļoti veiksmīgi aizvadījusi Atlētiskās vingrošanas čempionātu, izcīnot uzvaru savā kategorijā gan pēdējā posmā, gan kopvērtējumā. FOTO: no albuma

Pēdējā posmā dalībniekiem bija jāveic svara stieņa spiešana guļus četros piegājienos pēc izvēlētā svara. Pirmajā piegājienā jāpaceļ svara stienis 12 reizes, otrajā – 10, trešajā – 8, ceturtajā – 6 reizes. Sacensību laikā uz ekrāna varēja vērot visus 2016. gadā aizvadītos posmus, kuri notika vairākos Latvijas novados un sporta veidos, kas aptvēra spēku, izturību, veiklību, kustību koordināciju.

Pirmās savus mēģinājumus veica dāmas. Neapstrīdamas favorītes visu sezonu bijušas Pārgaujas novada pārstāves. Arī pēdējais posms lielus pārsteigumus nesagādāja. Uzvaru tajā un kopvērtējumā izcīnīja Gita Hofmane, otrajā vietā Daiga Hofmane, trešajā – Olga Oraševska.

Uzvarētāja Gita Hofmane pēc vingrinājumiem atzina, ka ar paveikto ir apmierināta, lai gan, iespējams, būtu tikusi galā ar vēl lielāku svaru: “Bet šoreiz zināju, ka kopvērtējuma uzvarai pietiks ar to, ko pacēlu, nebija nepieciešamības riskēt.”

Viņa uzteica sacensību rīkotājus par interesanto sezonu: “Katrs posms bija atšķirīgs, beidzoties vienām sacensībām, nebija zināms, kas būs nākamajā posmā. Daudzveidība ļāva sevi pārbaudīt ne tikai vingrinājumos, kuros trenējos svaru zālē, bet arī, piemēram, vieglatlētikas elementos. Ar sezonu esmu apmierināta, piedalījos septiņos posmos, ar to pietika uzvarai.”

Var vēl piebilst, ka četros posmos Gita svinēja uzvaras.

Astotajā posmā jauniešu kategorijā uzvarēja Dāvis Lūks (Cēsu novads), Kristianam Gaspersonam (Pārgaujas novads) – 4.vieta; junioru kategorijā uzvarēja Egīls Lobuzovs no Pārgaujas novada, kurš pārstāv Priekuļu tehnikumu.

Dāmu konkurencē nepārspējamas Pārgaujas novada dalībnieces: 1.vietā juniorēm Gita Hofmane; 1.vietā sieviešu kategorijā – Margita Zariņa, bet senioru kategorijā pirmā – Daiga Hofmane, otrā – Olga Oraševska, trešā – Ivanda Lāce.

Vīriešu kategorijā 2.vieta Jurijam Vaido (Cēsu novads), bet senioru kategorijā 1.vieta Valdim Mednim (Pārgaujas novads), otrā – Ivaram Oraševskim (Pārgaujas novads).

Absolūtajā kopvērtējumā pēc astoņiem posmiem junioru kategorijā uzvarēja -Egīls Lobuzovs , otrajā vietā – Ēriks Lobuzovs (Pārgaujas novads).

Vīriešu kategorijā 3.vieta Zintim Žagaram (cīņas sporta klubs “Ferrum”).

Lieliski sevi apliecināja Pārgaujas novada atlēti, izcīnot deviņas godalgotās vietās: senioru grupā vīriešiem 1.vieta I. Oraševskim, 2. – V. Mednim-, 3. – Ivaram Ziedam Ziediņam. Sieviešu kategorijā 1.vieta M. Zariņai; juniorēm 1.vieta G. Hofmanei; senioru kategorijā sievietēm 1.vieta D. Hofmanei, 2. – O. Oraševskai, 3. – I. Lācei.

Absolūtie labākie, saskaitot visas vecuma kategorijas un posmus kopā, 1.vietā E. Lobuzovs, bet 3. – I. Oraševskis. Jāpiezīmē, ka Ivars bija ieguvis tieši tikpat punktu, cik otrās vietas ieguvējs, izšķirošais bija godalgoto vietu skaits.