Ziņas

Sports

“Pārgaujai” viens solis, “Lekringam” – trīs

Latvijas virslīgas florbola čempionātā aizvadītas vēl divas spēles, un šobrīd zināms tikai viens pusfinālists – “FBK Valmiera”, kas sērijā līdz četrām uzvarām pieveica komandu “Ķekava” ar 4:0. Pārējās ceturtdaļfināla sērijās rezultāts 3:1. Ar šādu rezultātu “SK Pārgauja” ir vadībā pret regulārā turnīra uzvarētājiem “Lielvārde/ FatPipe”.

Jau rakstījām, ka abās izbraukuma spēlēs Stalbes komanda svinēja uzvaru, tagad divas spēles tika aizvadītas “savā laukumā”, kas šoreiz bija Cēsu sporta kompleksā. Kā jau bija gaidāms, trešajā spēlē Lielvārdes komanda centās sasmelt izlieto ūdeni, uzreiz pārņemot iniciatīvu, un pēc divām trešdaļām rezultāts 5:1 viņu labā. Pēdējās trešdaļas sākumā “Pārgaujas” spēlētāji gan divus vārtus atguva, bet Lielvārdes spēlētāji atkal atjaunoja četru vārtu pārsvaru, ko noturēja līdz spēles beigām, kas noslēdzās ar rezultātu 8:4 viņu labā. “Pārgaujas” labā divus vārtus guva Oskars Ba­lodis, pa vienam – Artūrs Jurševskis un Olafs Zvīnis.

Ceturto spēli “Pārgauja” sāka apņēmīgāk, izvirzoties vadībā 2:0. Tad viesi panāca 2:2, bet pirmās trešdaļas izskaņā pusminūtes laikā “Pārgauja” atkal atjaunoja divu vārtu pārsvaru 4:2. Otrajā trešdaļā Lielvārdes komanda guva divus vārtus, Stalbes – vienus, un pirms pēdējām 20 minūtēm “Pārgaujai” minimāls pārsvars 5:4. Pēdējās trešdaļas piektajā minūtē skaistus vārtus pēc soda izpildes guva “Pārgauja”, kas vēlāk izrādījās bija vienīgie vārti šajā trešdaļā. “Pārgaujai” uzvara 6:4. Trīs vārtus guva Edgars Puriņš, pa vienam Ingus Laiviņš, A. Jurševskis, O. Zvīnis.
Rezultāts sērijā 3:1 “SK Pār­gau­ja” labā, piektā spēle atkal Liel­vār­dē, sestā, ja būs nepieciešams, atkal Cēsīs.

“Pārgaujas” spēlējošais treneris Ingus Laiviņš, komentējot zaudējumu trešajā spēlē, atzina, ka nedaudz iegāzusi pārliecības sajūta, ka uzvara jau rokā: “Iespējams, nebijām līdz galam mobilizējušies, un pretinieks to izmantoja. Šodien bija cits cīņas spars, emocijas, tāpēc arī spēle citādāka. Ja trešajā spēlē Lielvārdes komanda dominēja laukumā, šodien tā nebija, parādījām līdzīgu spēli. Iepriekšējā spēlē bija momenti, kurus nerealizējām, šodien to spējām, un tas ir tāpēc, ka spēlētāji bija maksimāli koncentrējušies spēlei.”

Ceturtajā spēlē pēdējās trīs minūtes “Pārgaujai” nācās spēlēt pret sešiem pretinieku spēlētājiem, taču nevienu īsti bīstamu momentu pretiniekiem tā arī neizdevās noorganizēt, lai arī viņi visu laiku kontrolēja bumbiņu. Treneris atzīst, ka ir daudz strādāts pie aizsardzības: “Visas sērijas garumā esam pētījuši viņu vairākuma izspēli un bijām tam gatavi.”

Lai arī jāuzvar tikai viena spēle, kamēr pretiniekam – trīs, lai iekļūtu pusfinālā, I. Laiviņš piekrīt, ka tas būs grūtākais solis: “Nā­ka­mā kārta ir tik tuvu, bet tas solis vēl jā­sper, jo neviens uzvaru tāpat neatdos, nāksies izcīnīt. Neesam komanda, kas bieži tiek pusfinālā, to paveicām tikai vienu reizi – pērn -, un ceru, ka tāpēc puišiem motivācijas netrūks. Saprotam, ka Lielvārdes komandai vairs nav, kur atkāpties. Viņi spēlēs “uz visu banku”, un tas mums pavērs pretuzbrukuma iespējas.”

Atgādināsim, ka pērn abas komandas tikās pusfinālā, kur viss izšķīrās tikai sērijas septītajā spēlē, kurā pārāki izrādījās Liel­vār­des spēlētāji. Atšķirība, ka pērn nevienai no komandām neizdevās panākt vadību sērijā 3:1.

Neapskaužamā situācijā nonākusi Cēsu komanda “Lekrings”, kas ir iedzinējos 1:3 pret “Ru­be­ni”, un, lai turpinātu cīņu par medaļām, jāuzvar trīs nākamās spēles. Jau rakstījām, ka divās izbraukuma spēlēs cēsnieki piedzīvoja zaudējumus un savā laukumā bija apņēmības pilni lauzt sērijas gaitu. Pirmajā spēlē savā laukumā tas arī izdevās, svinēta uzvara 7:3. Divus vārtus guva Gints Bērtulis, pa vienam – Lau­ris Zaicevs, Aleksandrs Abra­movs, Pēteris Trekše, Roberts Zan­de, Kevins Šmits.

Ceturtā spēle sākās samērā neveiksmīgi, jau otrajā minūtē mājnieki iedzinējos 0:2. Līdz trešdaļas beigām gan izdevās ne tikai izlīdzināt rezultātu, bet pat izvirzīties vadībā 3:2 (P. Trekše, L. Zaicevs, Emīls Dzalbs). Otrās trešdaļas sākumā viesi panāca 3:3, bet “Lekrings” atkal izvirzījās vadībā, precīzs bija A. Ab­ra­movs. Diemžēl šie izrādījās viņu pēdējie vārti šajā spēlē, bet Ru­be­nes komanda guva piecus, uzvarot 8:4, un sērijā jau 3:1 viņu labā.

Lai arī “Lekrings” ir bezdibeņa priekšā, komandas vārt­sargs Normunds Krūmiņš pēcspēles intervijā portālam “Sporta­centrs.­com” atzina, ka komanda gatava sēriju turpināt līdz septiņām spēlēm un cīnīties par iekļūšanu pusfinālā. Nākamā spēlē Kocēnos, sestā, ja būs nepieciešams, Cē­sīs.