Ziņas

Sports

“Pārgauja/Cēsu SS” – otrie

Līdz šim Pārgaujas sporta dzīvē valdīja florbols, sākot ar šo sezonu, sporta līdzjutēji varēs baudīt arī basketbolu. Jau rakstīts, ka Latvijas amatieru līgā šogad startēs komanda “Pārgauja/Cēsu SS” trenera Aivara Stankēviča vadībā, kuras pamatkodolu veidos Cēsu sporta skolas audzēkņi.

Lai pārbaudītu komandas gatavību jaunajiem izaicinājumiem, Straupes pagasta sporta zālē notika basketbola turnīrs „Pārgaujas kauss 2008” ar četru komandu piedalīšanos. Mājnieku aicinājumam atsaucās “Saulkrasti”, “ Kursa/MRU” un “Saldus”.

Kā norādīja “Pārgauja/Cēsu SS” komandas priekšnieks Valters Dambe, lai gan pretinieki bijuši spēcīgi un nopietni gatavojušies, gados jaunā “Pārgaujas/Cēsu SS” komanda spējusi izrādīt nopietnu cīņas sparu un pretestību, trijās spēlēs izcīnot divas uzvaras.

“Atklāšanas spēlē tikās mājinieki un Saulkrastu komanda. Spēle ritēja punkts punktā, atrauties izdevās te vienai komandai, te otrai. Lai arī Pārgaujas basketbolisti vienu brīdi nonāca zaudētājos ar desmit punktu starpību, viņi spēja saņemties, atspēlēties un uzvarēt ar 81:78.

Otrā spēle pret Rīgas komandu “Kursa/MRU” noritēja pie pārpildītām tribīnēm, un mājinieki nelika skatītājiem vilties. Skaistā spēlē uzvaru ar 90:84 izcīnīja “Pārgauja/Cēsu SS”,” stāstīja V. Dambe.

Izšķirošās spēles notika turnīra otrajā dienā. Vispirms spēlē par trešo vietu tikās “Saulkrasti” un “Kursa/MRU”. Līdzvērtīgā cīņā uzvaru izcīnīja “Kursa/MRU”, saņemto kausu un medaļas. Tad cīņā par uzvaru tikās “Saldus” un “Pārgauja/Cēsu SS”. Šajā spēlē izpaudās Saldus komandas pieredze un rūdījums LBL spēlēs, tāpēc arī viņi svinēja uzvaru ar 91:63, iegūstot “Pārgaujas kausu” un medaļas. Mājiniekiem pirmajā turnīrā otrā vieta.

Turnīra rīkotāji saka paldies Straupes un Stalbes pagasta padomei par atbalstu.

Komanda turpinās trenēties, lai 3.oktobrī uzsāktu cīņas regulārajā LABL čempionātā ar izbraukuma spēli Salacgrīvā. Pirmā spēle Straupes sporta namā 9.oktobrī ar Gulbenes komandu. Līdzjutēju atbalsts būs ļoti nepieciešams.