Ziņas

Sports

“Pārgauja” turpina pusfinālā

Latvijas florbola virslīgas ceturtdaļfināla intriģējošākais ceturtdaļfināls notika starp regulārā čempionāta uzvarētājiem “Lielvārde/ FatPipe” un Stalbes “SK Pārgauja”. Sērijā līdz četrām uzvarām vispirms “Pārgauja” izvirzījās vadībā 3:1, tad Lielvārdes komanda spēja panākt izlīdzinājumu, pusfinālistu nācās noskaidrot septītajā spēlē.

Pērnajā sezonā “Pārgauja” ceturtdaļfināla septītajā spēlē izslēdza Cēsu komandu “Lekrings”, bet pusfinālā tikās ar Lielvārdes komandu, un arī tad bija nepieciešamas septiņas spēles uzvarētāja noteikšanai. Pērn gan pēdējā spēlē ar 7:4 pārāki bija “Liel­vār­de/ FatPipe”.

Bija skaidrs, ka septītā spēle Liel­vārdē ritēs ļoti saspringi, lielu uzmanību veltot aizsardzībai, jo at­kāpties vairs nav kur. Pirmajā pe­riodā vārti netika gūti, pēc otrā rezultāts 2:2 (“Pārgaujai” vārtus gu­va Lauris Ābols un Artūrs Jur­ševs­kis), un pēdējā trešdaļā viss jāsāk no gala. Jau otrās minūtes sākumā mājinieki panāca 3:2, bet jau pēc pusminūtes “Pārgauja” izlīdzināja rezultātu. Trešdaļas astotajā minūtē mājinieki atkal izvirzījās vadībā, un turpmākās des­mit minūtes rezultāts nemainījās. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas divas minūtes un četras sekundes, Lielvārdes komanda guva vārtus, panākot 5:3 un daudzi droši vien nodomāja, ka uzvarētājs zināms. Taču “SK Pār­­gauja” nepadevās, nomainīja vārt­sargu pret sesto spēlētāju un 31 sekundes laikā guva divus vārtus (Oskars Balodis, Gvido Lau­ga), panākot neizšķirtu. Pamat­laiks noslēdzās bez uzvarētāja no­teik­ša­nas, arī pagarinājumā vārti netika gūti, un visam bija jāizšķiras pēcspēles metienu sērijā. Arī te komandas parūpējās, lai līdzjutējiem saglabātu maksimālo intrigu, jo pirmajā piecu izgājienu sērijā katra komanda guva pa diviem vārtiem, un tālāk jau līdz pirmajai kļūdai. Lielvārdes komanda savu iespēju nerealizēja, bet “SK Pār­gauja” kapteinis Ar­tūrs Jur­ševs­kis bija precīzs, ievedot savu komandu pusfinālā un izslēdzot no turpmākās cīņas regulārā čempionāta uzvarētājus. Var atzīmēt, ka pēdējās septiņas sezonas Lielvārdes komanda allaž bijusi pusfinālā.

Pēc šīs spēles “Pārgaujas” līdzjutēja Inga “Druvai” lūdza ar lieliem burtiem ierakstīt avīzē milzīgu PALDIES Pārgaujas florbola komandai par šo uzvaru: ” Tā bija fināla cienīga spēle, kas mums, līdzjutējiem, pie TV ekrāniem dāvāja neaprakstāmas emocijas! Nemaz nerunājot par tiem līdzjutējiem, kuri bija aizbraukuši komandai līdzi uz Lielvārdi. Da­žiem šorīt ir zili-sarkanas plaukstas. Tiešām milzīgs gandarījums par puišiem, komandu un viņu panākumu! Lai veicas arī pusfināla sērijas spēlēs pret Valmieras komandu, kur noteikti būsim līdzjutējos klātienē.”
Stalbes komandai atelpa bija ļoti īsa, jo jau sestdien un svētdien nācās aizvadīt pirmās divas pusfināla spēles pret “FBK Valmiera”. Valmierieši bija labi atpūtušies, jo kā pirmie iekļuva pusfinālā, pretiniekus ceturtdaļfinālā pārspējot četrās spēlēs.

Atgādināsim, ka pērn šīs komandas tikās spēlē par bronzas medaļām un papildlaikā uzvarēja Stal­bes komanda.
Pirmā pusfināla spēle “Pār­gau­jai” bija neveiksmīga, jo piedzīvots zaudējums 1:9. Iespējams, pārāk daudz spēka un emociju bija atstāts pēdējā spēlē pret Liel­vārdes komandu. Ja pirmo trešdaļu izdevās nospēlēt bez gūtiem vārtiem, otrās sākumā minūtes laikā zaudēti trīs vārti un viss pajuka. Vienīgos vārtus guva Gvido Lauga.

Pēc šīs spēles Stalbes komanda izdarīja pareizos secinājumus un otrajā pusfināla spēlē spēja gūt uzvaru 3:2. Vārtus guva Jānis Dri­ļevskis, Edgars Puriņš, Mār­tiņš Rajeckis.

Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis 1:1, nākamās divas spēles Cēsīs šīs nedēļas nogalē.
Otrajā pusfināla pārī esošie čempioni “Betsafe/ Ulbroka” divreiz pieveica “Rubeni” – 7:6 pēcspēles metienu sērijā un 9:6, sērijā izvirzoties vadībā 2:0.