Ziņas

Sports

“Pārgauja” pārsteidz “Lekringu”, sērijā 1:1

Kurš kuru. Kā jau bija gaidāms, izslēgšanas spēļu pirmā kārta, kurā tiekas komandas "Lekrings" un "Pārgauja", būs aizraujoša.Foto: no albuma

Latvijas florbola virslīgas čempionātā aizvadītas divas pirmās spēles katrā no ceturtdaļfināla pāriem. Kā jau varēja gaidīt, visapmeklētākās bija Cēsīs, kur “Lekrings” uzņēma “Pārgauju”. Pirmajā dienā tribīnēs bija aptuveni 800 līdzjutēju, taču Cēsu faniem nācās piedzīvot pamatīgu sarūgtinājumu, jo viņu komanda piedzīvoja pamatīgu sagrāvi 1:6. “Pārgaujas” komanda bija maksimāli noskaņojusies šai spēlei, kamēr cēsnieki nespēja atraisīties un spēlēt savu spēli. Pirmajā trešdaļā “Pārgaujas” labā vārtus guva Oskars Balodis un Edgars Puriņš, un, pārtraukumā ejot, 2:0 Stalbes komandas labā. Otrās trešdaļas sākumā O. Balodis panāca jau 3:0, bet perioda izskaņā beidzot pirmos vārtus guva cēsnieki, precīzs bija Andris Malkavs. Kā vēlāk izrādījās, šie arī bija vienīgie “Lekringa” gūtie vārti spēlē. Pēdējās trešdaļas sākumā O. Balodis guva savus trešos vārtus, panākot jau 4:1. Pēdējās četras minūtes cēsnieki mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču gūt vārtus neizdevās, tieši otrādi, “Pārgaujas” spēlētāji E. Puriņš un Edijs Vents bumbiņu raidīja tukšos vārtos, un spēle noslēdzās 6:1 Stalbes komandas labā. Vēl jāpiezīmē, ka šo spēli tiesāja tiesneši no Somijas.

Otrajā spēlē tribīnes bija nedaudz tukšākas, laikam “Lekringa” blāvais sniegums kādu daļu bija atstājis mājās. Šoreiz spēle jau bija līdzvērtīgāka. Pirmie rezultātu atklāja mājnieki, kad precīzs bija Pēteris Trekše. Tiesa, perioda izskaņā Gvido Lauga panāca 1:1. Arī otrajā periodā katra komanda guva pa vieniem vārtiem, un arī šoreiz vispirms precīzs bija P. Trekše, bet izlīdzinājumu panāca G. Lauga.

Visinteresantākie notikumi risinājās trešajā trešdaļā. Vispirms “Pārgauja” panāca 4:2, precīzi bija Miķelis Roops un E. Puriņš. Šāds rezultāts turējās līdz pat 57. minūtei, kad viesi palika mazākumā, un to izmantoja “Lekrings”, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Vārtus guva Andris Malkavs. Sajutuši emocionālo pacēlumu, cēsnieki metās izšķirošajā uzbrukumā, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, un šoreiz tas attaisnojās. Pusotru minūti pirms spēles beigām Olafs Zvīnis panāca izlīdzinājumu 4:4, un skatītāju emocijas sita augstu vilni. Tā arī noslēdzās pamatlaiks. Pagarinājumā cēsnieki, sajutuši vārtu gūšanas garšu, izmantoja iespēju, un Artis Savins guva uzvaras vārtus 5:4. Līdz ar to sērijā 1:1, nākamās divas spēles notiks Kocēnos, jo izslēgšanas spēlēm jānotiek lielajos laukumos. Piepildījies visu teiktais, ka šī sērija nebeigsies četrās spēlēs.

“Lekrings” treneris Artis Malkavs atzīst, ka satraukumam nav pamata: “Protams, ka neviens jau negatavojas zaudēt, bet šoreiz pirmajā spēlē nebijām īsti gatavi cīnīties ar pretinieku. Ar katru nākamo spēli jākļūst labākiem, no ikdienas rutīnas jāpārslēdzas uz citu režīmu, citām domām un citu spēlēšanu. Jāatgūst atkal tās play-off sajūtas, kas bijušas pavasarī citus gadus. Domāju, ka viss būs kārtībā.

Jā, pirmā spēle bija katastrofāla, un to saprot katrs spēlētājs. Nezinu, kāds tam bija iemesls, jo apzinājāmies, ka “Pārgauja” var nospēlēt ļoti labi. Viņi, atšķirībā no mums, bija sagatavojušies ļoti labi. Mums kliboja mērķtiecība, sadarbība aizsardzībā, daudz kas cits, un tāpēc tāds rezultāts.”

Uzvara otrajā spēlē parādījusi, ka komanda lēnām atgriežas uz pareizā ceļa, un, pēc trenera teiktā, ar katru spēli jākļūst arvien labākiem: “Ja gribam iet uz visaugstākajiem mērķiem, spēle jāuzlabo, ar tādu sniegumu kā pirmajā spēlē par to pat sapņot nevaram. Divas nākamās spēles it kā neitrālā laukumā, un arī mums tas nāks par labu. Būs kvalitatīvāks florbols, un domāju, ka viss notiks tā, kā esam iecerējuši.”

Ne mazāk intriģējošas spēles notika Valmierā, kur “FBK Valmiera”, ko trenē Ilvars Balodis, uzņēma “Rubeni”. Pirmajā spēlē mājnieki ātri panāca 3:0, pirmos vārtus guva Ivo Balodis, un iniciatīvu vairs neatdeva, gūstot uzvaru 7:3. Otrajā spēlē viss apgriezās kājām gaisā, un spēles gaitu kontrolēja Rubenes florbolisti, pēc divām trešdaļām esot vadībā 5:1. Pēdējā trešdaļā valmierieši gan panāca 4:5, divus vārtus guva Ivo Balodis, un bija iespēja panākt neizšķirtu, jo “Rubene” palika mazākumā. Taču to izmantot neizdevās, tieši otrādi, rubenieši guva vārtus mazākumā, un spēle noslēdzās 6:4 viņu labā. Arī šajā sērijā neizšķirts 1:1. Nākamās divas spēles Kocēnos.

Pārējos dueļos rezultāts sērijās ir 2:0. Regulārā čempionāta uzvarētāji “Triobet/ Ulbroka” ar 10:3 un 12:11 pārspēja “Rockets”. Trīs vārti arī Artūra Jurševska kontā.

“Lielvārde/ FatPipe” ar 13:5 un 12:3 pārspēja “FK Kurši”.