Ziņas

Sports

“Pārgauja” – “Lekrings” 2:0

Šāda bilance abu komandu šīs sezonas abās savstarpējās spēlēs. Atgādināsim, ka pirmā apļa spēlē savā laukumā Cēsu “Lekrings” zaudēja “Pārgaujai” ar vienu vārtu starpību 10:11. Aizvadītās nedēļas nogalē cēsnieki devās uz Stalbi apņēmības pilni gūt revanšu, taču mājnieki bija apņēmības pilni to nepieļaut, ko arī izdevās realizēt.

Otrās trešdaļas sākumā “Pārgauja” bija vadībā 2:0. Tad cēsnieki gan panāca neizšķirtu, taču mājnieki atkal izvirzījās vadībā 3:2. “Lekringam” īpaši neveiksmīgs bija pēdējās trešdaļas sākums. Nospēlēta vien minūte un 14 sekundes, bet rezultāts jau 6:2. Divus vārtus Cēsu komandai vēl izdevās atgūt, bet tas arī viss, un “Pārgauja” pirmo reizi savā laukumā pārspēja “Lekringu” 7:4. Uzvarētāju labā pa diviem vārtiem guva: Sandis Pokkers, Olafs Zvīnis un Ronalds Arājs, vienreiz precīzs bija Jānis Levanovičs.

Cēsu komandas labā visus četrus vārtus guva jaunie spēlētāji: divreiz precīzs bija Edgars Balodis, pa reizei – Artis Jansons un Andis Višņevskis.

“Lekringa” galvenais treneris Artis Malkavs atzina, ka “Pārgauja” abās spēlēs bijusi mērķtiecīgāka: “Iespējams, ka spēlētājos iezagusies rutīna, arī treneri nedaudz palaiduši spēles pavedienu. Aizsardzībā nebijām līmenī, uzbrukumā – pavisam nē. Bet katrs zaudējums ir laba mācība nākamajām spēlēm. Lai arī punkti ir nepieciešami, pats galvenais ir gatavoties un nezaudēt komandas sajūtu, lai ikviens spēlētājs strādātu komandas interesēs. Zaudējums “Pārgaujai” sapurināja, un jau svētdienas spēle pret “Rubeni” tiešām bija laba. Ja komanda šādi nospēlētu Stalbē, “Pārgaujai” nebūtu variantu, bet mēs paši izgāzām šo spēli.”

Sava nozīme arī tam, ka “Pārgauja” pieradusi pie mazā laukuma, bet “Lekrings” labāk jūtas uz lielā. Treneris norāda, ka piektdienas komandai nav tās veiksmīgākās dienas, arī šajā spēlē laukumā nebija trīs vadošās maiņas spēlētāji – Andris Rajeckis, Artis Savins un Dāvis Vilders. Toties sevi labi parādīja jaunie spēlētāji, kuri arī guva visus četrus vārtus. Arī treneris atzinīgi izteicās par viņu sniegumu: “Tādēļ spēlē pret “Rubeni” viņiem tika dota iespēja spēlēt visu spēli, un viņi parādīja sevi ļoti labi. Jaunie nodemonstrēja, ka nevajag spēlēt sarežģīti, nevajag domāt dažādas kombinācijas, bet reizēm vienkārši jānostrādā aizsardzībā un uzbrukumā jāmet pa vārtiem. Jaunie bija mērķtiecīgi, gribēja gūt vārtus un uzvarēt.”

Minētā spēle pret “Rubeni” bija ļoti aizraujoša, līdzvērtīga. Vispirms cēsnieki izvirzījās vadībā 1:0, tad viesi guva divus vārtus. “Lekrings” rezultātu izlīdzināja, bet trešās trešdaļas sākumā atkal nonāca iedzinējos 2:3. Taču tad Pauls Erenbots panāca izlīdzinājumu, bet divas minūtes līdz spēles beigām Andris Rajeckis guva uzvaras vārtus, un Cēsu komanda svinēja uzvaru 4:3. Pa diviem vārtiem guva P. Erenbots un A. Rajeckis.

Pēc šīm spēlēm “Lekrings” turnīra tabulā ar 25 punktiem atrodas trešajā vietā. Tikpat punktu ir otrajā vietā esošajiem “Mogo/ RTU – Rockets”. Par diviem punktiem mazāk “Ulbroka/ FS Masters” un “FBK Valmiera/ ViA”, turpat netālu arī “Rubene” un “FK Rīga”, kam 20 punkti. Tieši ar šīm divām komandām cēsniekiem vēl jāspēlē šajā kalendārajā gadā. Abas spēles izbraukumā. Līderos ļoti pārliecinoši atrodas “Lielvārde” ar 34 punktiem un vienu spēli rezervē. Stalbes “Pārgauja”, neraugoties uz gūto panākumu, no priekšpēdējās vietas nav tikusi ārā. Tās kontā 10 punkti, no izslēgšanas spēļu kārotā astotnieka to šķir septiņi punkti. Piektdien savā laukumā “Pārgauja” uzņems pēdējā vietā esošos “Ķekavas bulldogs”.