Ziņas

Sports

“Pārgauja” iekož čempioniem

Latvijas florbola čempionāta virslīgā vīriešu komandām aizvadītas divas pirmās pusfināla spēles, un abos pāros rezultāts 1:1. Pēc uzvaras pār “Lekringu” Stalbes “Pārgaujai” pusfinālā pretī stājās čempionvienība “Lielvārde/ FatPipe”. Jau pirmajā pusfināla spēlē Lielvārdē stalbēnieši parādīja, ka čempioniem uzvaras nenāks viegli. Spēle ritēja līdzīgi, uz katru mājnieku vārtu guvumu “Pārgauja” atbildēja ar savu vārtu guvumu, un pirms pēdējās trešdaļas rezultāts uz tablo 3:3. Precīzi bija Lauris Ābols, Oskars Balodis un Ronalds Arājs. Trešās trešdaļas vidū Emīls Eglītis vadībā izvirzīja “Pārgauju”, un pusotru minūti līdz spēles beigām mājnieki bija spiesti mainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, lai mēģinātu glābt spēli. Tas izdevās, un pamatlaiks noslēdzās 4:4. Pagarinājumā vairāk uzbruka mājnieki, taču vienā no pretuzbrukumiem aizskrēja Gvido Lauga, viņš, atrazdamies triju spēlētāju ielenkumā, spēja izdarīt precīzu metienu, un “Pārgauja” svinēja uzvaru 5:4. Jāatzīmē, ka G. Lauga jau otro spēli pēc kārtas kļuva par mača varoni, jo arī septītajā spēlē pret “Lekringu” tieši viņš pagarinājuma pēdējās sekundēs izrāva uzvaru savai komandai. 

Laikam šis zaudējums Lielvārdes komandai lika daudz ko pārdomāt, jo otrajā pusfināla spēlē viņi diktēja spēles noteikumus, izcīnot uzvaru 10:4. Stalbes komandas labā divus vārtus guva G. Lauga, pa vienam – Ingus Laiviņš, L. Ābols.

Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts 1:1, un nākamās divas spēles šīs nedēļas nogalē Kocēnos. Var prognozēt, ka tās būs ļoti sīvas, jo “Pārgauja” sajutusi uzvaras garšu, bet čempioniem jācenšas saglabāt titulu.

Sērijā neizšķirts arī otrajā pusfināla pārī, kur tiekas “FBK Valmiera”, ko trenē Ilvars Balodis, un regulārā čempionāta uzvarētāji “Triobet/ Ulbroka” ar Artūru Jurševski sastāvā.

Pirmajā spēlē Ulbrokā valmierieši, kuriem šis ir pirmais pusfināls komandas vēsturē, izcīnīja pārliecinošu uzvaru 6:2. Divas rezultatīvas piespēles Ivo Baloža kontā. Otrajā spēlē mājnieki centās glābt situāciju, kas viņiem arī izdevās. Trešās trešdaļas sākumā, kad rezultāts bija 3:2 “Triobet/ Ulbroka” labā, savainojumu guva Valmieras pamatvārtsargs Agris Rogainis un vārtos stājās Kārlis Pops. Viņš divas reizes kapitulēja, un rezultāts kļuva 5:2. Pēdējās minūtes valmierieši mainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un vienus vārtus atguva, taču tas arī bija viss, spēle beidzās 5:3 mājnieku labā. Sērijā 1:1, nākamās divas spēles Valmierā, un arī te uzvarētāju vēl grūti prognozēt.