Ziņas

Sports

“Pārgauja” iekļūst otrajā kārtā

Florbolisti izspēlējuši pirmo atlases kārtu ceļā uz Latvijas olimpiādes finālturnīru. Jau rakstīts, ka iepriekšējā nedēļā ceļazīmi uz otro kārtu nodrošināja Cēsu novada komanda, aizvadītajā nedēļas nogalē to iespēja arī Pārgaujas novada florbolisti. Viņi bija ielozēti vienā grupā ar Alūksnes, Kocēnu un Naukšēnu novada komandām. Pārgaujas komandas sastāvu papildināja Artūrs Jurševskis, Gvido Lauga, kā arī Anrijs Vents un komandas jaunais spēlējošais treneris Ingus Laiviņš, kurš daudzus gadus bija viens no “Lekringa” balstiem.

Ar Alūksnes un Naukšēnu komandām izdevās tikt galā ļoti pārliecinoši, uzvarot 8:1 un 18:0, taču Kocēnu komandu, kuru veido virslīgas komandas “Rubene” spēlētāji, neizdevās pieveikt. Cīņa bija sīva, tomēr pārāki ar 3:1 izrādījās Kocēnu florbolisti, kuri apakšgrupā ieņēma pirmo vietu, bet Pārgaujas komandai – otrā. Tas ļāva kvalificēties otrajai kārtai.

Turnīrā pa četriem vārtiem guva Artūrs Jurševskis, Lauris Ābols un Gvido Lauga, pa trim – Edijs Vents un Oskars Balodis, divus – Edgars Puriņš, Olafs Zvīnis, pa vienam – Ingus Laiviņš, Gatis Gailis, Aivis Ādminis, Emīls Eglītis.
Otrajā kārtā iekļuva 16 komandas, kas sadalītas četrās apakšgrupās. Katra grupa aizvadīs apļa turnīru, un Latvijas olimpiādes finālam, kas notiks Cēsīs, kvalificēsies katras grupas pirmo divu vietu ieguvēji. Šoreiz cīņas būs sīvākas, jo vājākās komandas ir izstājušās, palikušas labākās, daudzas no tām veido virslīgas klubu spēlētāji. Cēsu novada komanda otrajā kārtā spēlēs pret Inčukalna novada, Valmieras pilsētas un Valkas novada komandām, bet Pārgaujas novads būs vienā grupā ar Kocēnu novada, Rīgas pilsētas un Ķekavas novada komandām. Ja cēsniekiem ieņemt vienu no pirmajām divām vietām ir izpildāms uzdevums, Pārgaujas komandai uzdevums krietni grūtāks, jo Kocēniem tika zaudēts pirmajā kārtā, bet arī Rīgas un Ķekavas komandas gribēs iekļūt finālā.