Ziņas

Sports

“Pārgauja” arī pusfinālā panāk septīto spēli

Florbola komanda “SK Pārgauja” šajā sezonā Latvijas florbola virslīgas čempionātā turpina patīkami pārsteigt savus līdzjutējus, dāvājot viņiem maksimāli iespējamo spēļu skaitu gan ceturtdaļfinālā, gan arī pusfinālā. Atgādināšu, ka ceturtdaļfināla sērijā viņi uzvarēja Cēsu “Lek­ringu” septītajā spēlē un arī pusfinālā pret pašreizējiem čempioniem “Lielvārde/ FatPipe” viss izšķirsies septītajā spēlē, kas notiks Lielvārdē.

Līdz šim aizvadītajās trijās nedēļu nogalēs komandas apmainījušās ar uzvarām, rezultāts sērijā ir 3:3. Sestdien piektā spēle notika Lielvārdē, tajā mājinieki lielāko spēles daļu bija iedzinējos. Pirmā perioda sākumā Gvido Lauga ar diviem precīziem vārtu guvumiem vadībā izvirzīja “SK Pār­gauja” 2:0. Līdz otrā perioda vidum Lielvārdes komanda bija panākusi neizšķirtu, bet tad Lauris Ābols un Oskars Balodis atkal panāca divu vārtu pārsvaru 4:2 Stalbes komandai. Trešās trešdaļas sākumā “Lielvārde/ FatPipe” atkal izlīdzināja rezultātu, bet pēc dažām minūtēm Kristers Jansons atkal vadībā izvirzīja “Pārgauju” 5:4. Mājinieki metās atspēlēties un darīja to sekmīgi, vispirms panākot 5:5, bet pēc minūtes jau izvirzoties vadībā 6:5. Taču nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām varēja gavilēt “Pārgaujas” līdzjutēji, jo O. Balodis panāca izlīdzinājumu 6:6, un tā arī noslēdzās spēles pamatlaiks.

Sekoja papildlaiks, kurā šoreiz pārāki izrādījās mājinieki, izcīnot uzvaru 7:6 un panākot sērijā 3:2.

   * Uzvara! Stalbes komanda “SK Pārgauja” var uzgavilēt, jo sestajā spēlē izdevās uzvarēt pēcspēles metienu sērijā. Lauris Ābols (19.numurs) sestajā spēlē guva četrus vārtus. FOTO: no albuma

Svētdien abu komandu sestā spēle notika “SK Pārgauja” mājas laukumā Kocēnos. Arī šī spēle ritēja ļoti līdzīgi, vien šoreiz vairāk iedzinējos atradās Stalbes florbolisti. Pēc pirmās trešdaļas – 2:2, pēc otrās 5:3 Lielvārdes komandas labā. Mājinieku labā divreiz precīzs bija Lauris Ābols, vienreiz – Mārtiņš Rajeckis. Jāteic, ka tieši L. Ābols bija viens no šīs spēles varoņiem un tika atzīts arī par mača vērtīgāko spēlētāju. Trešajā trešdaļā viņš vispirms panāca 4:5, bet vēlāk arī izlīdzināja rezultātu, un pamatlaiks noslēdzās 5:5.

Jāpiemin, ka trīs sekundes pirms spēles beigām “Pārgauja” guva tiesības uz soda izspēli, un komandas spēlējošais treneris pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu. Visi šajā brīdī droši vien atcerējās ceturtdaļfināla septīto spēli pret Cēsu “Lekrings”, kad bija tieši šāda situācija un “Pārgaujas” komanda pēdējā sekundē guva neticamus uzvaras vārtus. Vēsture neatkārtojās, sekoja papildlaiks, kas šoreiz uzvarētāju nenoteica, lai gan abām komandām bija reālas vārtu gūšanas iespējas. Tādējādi pirmo reizi šīs sezonas izslēgšanas spēlēs mača uzvarētājs tika noteikts pēcspēles metienu sērijā. Ņemot vērā abu komandu vārtsargu pieredzi un labo sniegumu, varēja prognozēt, ka daudz vārtu netiks gūts, kas arī pierādījās. Piecos obligātajos izgājienos katrai komandai tikai pa reizei izdevās pārspēt pretinieku komandas vārtsargu, “Pārgaujai” precīzs bija Miķelis Roops. Pēc tam metienu sērija turpinājās līdz pirmajai kļūdai. Pirmie trīs izgājieni ne vienai, ne otrai komandai nebija sekmīgi, bet tad uzvaru Stalbes komandai atnesa Rolands Arājs, kurš spēja apspēlēt vārtsargu un raidīt bumbiņu vārtos. Varēja gavilēt gan komanda, gan līdzjutēji, jo uzvara mājiniekiem un rezultāts sērijā 3:3.

Izšķirošā, septītā, spēle šodien aizritēs Lielvārdē. Lai arī nomināli spēcīgāki ir mājinieki, Stalbes florbolisti parādījuši, ka ir gatavi pārsteigt.

Tikmēr otrajā pusfināla sērijā “Triobet/ Ulbroka” nedēļas laikā spēja divreiz uzveikt Ilvara Ba­loža trenēto “FBK Valmiera” 7:6 (papildlaikā) un 9:7 un kā pirmā iekļuva finālā. Artūram Juršev­skim uzvarētāju rindās šajās spēlēs trīs rezultatīvas piespēles, bet zaudētāju rindās tieši tāds pats rādītājs Ivo Balodim.

Ulbrokas komanda tagad gaida savus pretiniekus finālā, bet Val­mieras komanda savus sāncenšus cīņā par bronzas medaļām.