Ziņas

Sabiedrība

Pārdrošība beidzas letāli

Neaiztur ne zīme, ne traģiskais notikums. Pirmdien ap pusdienlaiku “Druva” novēroja, ka vietu uz sliedēm, kur vilciens notrieca sievieti un viņa no traumām gāja bojā, šķērso ne viens vien gājējs.Foto: Marta Martinsone - Kaša

Cēsīs, Piebalgas ielā 18, vietā, kur vairāku paaudžu cēsnieki, steidzoties uz skolu, darbu vai mājup, gadu desmitiem pieraduši šķērsot dzelzceļa sliedes, pasažieru vilciens notrieca 1930.gadā dzimušu sievieti, kura no gūtajām traumām gāja bojā notikuma vietā. Sieviete bija devusies pāri vietā, kur ir izlikta aizlieguma zīme šķērsot sliedes. Mašīnists uzsācis bremzēšanu, taču nav varējis apturēt vilciena sastāvu, lai novērstu sadursmi. Policijā skaidro notikušā apstākļus. Ir uzsākts kriminālprocess.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu policijas iecirkņa priekšnieks Aldis Pāže “Druvai” pastāstīja, ka Piebalgas ielā 18 nav atļauts šķērsot dzelzceļa sliedes, novietota aizlieguma zīme, diemžēl to neievēro. Visstūrgalvīgākie ir jaunieši, kuri, iedami uz ģimnāziju, riskē katru dienu. Pēc nelaimes gadījuma policija vēl divas stundas dežūrēja notikuma vietā un noformēja 11 protokolus sliežu šķērsotājiem. Arī “Druva” novēroja, ka taka pāri sliedēm iestaigāta divu metru platumā un piecu minūšu laikā to šķērsoja trīs cilvēki, pat nepaskatoties pa kreisi vai pa labi.

Aldis Pāže pastāstīja, ka kopā ar VAS “Latvijas dzelzceļš” un Cēsu novada pašvaldības pārstāvjiem tiks lemts, kā nelegālo pārejas vietu padarīt vēl mazāk pieejamu, lai neatkārtotos šādas traģēdijas. Tomēr Cēsu policijas iecirkņa priekšnieks atgādina, ka lielākā atbildība ir pašiem gājējiem, jo ne zīmes, ne barjeras pašas par sevi nelīdzēs, ja cilvēki neizpratīs lielo risku, kādu uzņemas, šķērsojot dzelzceļa sliedes neatļautā vietā.