Ziņas

Sports

Pārbaudīt savu varējumu

Medaļnieki. Ceturtā posma atlētiskajā vingrošanā, kas notika Cēsīs, cīņu sporta kluba "Ferrum" telpās, labākie savās vecuma grupās.Foto: no albuma
VINGRINĀJUMĀ. Pārgaujas novada pārstāve Daiga Hofmane šajā posmā bija labākā starp seniorēm. Foto: NO ALBUMA

* VINGRINĀJUMĀ. Pārgaujas novada pārstāve Daiga Hofmane šajā posmā bija labākā starp seniorēm. Foto: NO ALBUMA

Cīņas sporta klubā “Ferrum” Cēsīs aizvadīts ceturtais posms atlētiskajā vingrošanā, kurā dalībniekiem vajadzēja izpildīt svaru bumbu grūšanu, raušanu, kāju pacelšanu līdztekās un atspoles skrējienu. Sacensību rīkotājs un tiesnesis Haralds Bruņinieks pastāstīja, ka šogad sacensības notiek jaunā formātā. Tās risinās vairākos posmos, kopā plānoti seši, un katrā posmā tiek piedāvāta atšķirīga programma: ” Divu vienādu posmu nav, sezonas laikā katram dalībniekam nāksies parādīt savu varēšanu ļoti daudzos vingrinājumos, demonstrējot fiziskās īpašības gan spēka vingrinājumos, gan dažādos vieglatlētikas elementos. Tas parādīs, cik dalībnieki vispusīgi sagatavoti.”

To, ka dalībnieki labprāt startē arī citās sacensībās, rāda Pārgaujas novada aktīvisti, kuri regulāri nāk uz treniņiem Auciema kluba trenažieru zālē. Viņi ne tikai sekmīgi startē atlētiskās vingrošanas sacensībās, bet ar panākumiem piedalās dažādos skrējienos.

Atlētiskās vingrošanas ceturtais posms nebija pārāk kupli apmeklēts, jo korekcijas ieviesa mācību gada beigas, kas no aprites “izņēma” ne vienu vien potenciālo dalībnieku. Tomēr tas nemazināja sacensību azartu, jo cīņa notiek ne tikai par katra posma uzvaru, bet arī dalībnieki krāj punktus kopvērtējumam.

Jauniešu konkurencē šajā posmā uzvarēja valmierietis Niklass Kalniņš, kurš ir līderis arī kopvērtējumā. Pirmajā vingrinājumā divas 10 kg svaru bumbas uzgrūda 39 reizes, kas gan bija otrais rezultāts, bet nākamajos vingrinājumos viņš spēja apsteigt pārējos, uzvarot Cēsu posmā. Pēc pirmā vingrinājuma viņš atzina, ka tik daudz reižu uzgrūst nav līdz šim izdevies, šis ir jauns personīgais rekords, par ko pašam gandarījums. Jaunietis pastāstīja, ka šādās sacensībās startē otro gadu: “Tās ir ļoti nepieciešamas, jo ļauj redzēt izaugsmi.”

Juniorēm vienīgā dalībniece bija Gita Hofmane no Pārgaujas novada. Pirmajā vingrinājumā 10 kg hanteles viņa pacēla 36 reizes. Gita atzina, ka, iespējams, varētu vēl, bet, tā kā ir savā grupā vienīgā, nolēmusi, ka nedaudz jāpataupās nākamajiem vingrinājumiem: “Šis ir pašas rekords, bet jutu, ka varēju vēl. Man patīk sevi pārbaudīt sacensību garā. Patīkami, ka šogad īpaši piedomāts pie sacensību formāta, ir ļoti dažādi vingrinājumi, kas visu padara interesantāku. Tas arī liek nedaudz mainīt treniņu sistēmu.”

Sacensībās startē arī Gitas mamma Daiga, kura uzvarēja senioru vērtējumā. Abas uz Auciema trenažieru zāli iet kopš tās atvēršanas pirms pieciem gadiem. “Kopā vieglāk,” uzsver Daiga Hofmane un atzīst, ka meita jau dažos vingrinājumos viņu pārspējot.

“Uz zāli aicina azarts darboties, un arī treneris, kurš pamāca, kā pareizi darīt. Ja nebūtu trenera, iespējams, nedarbotos, bet, kad kāds pastāsta, pamāca, kā pareizi darīt, redzama izaugsme, tas mudina darboties. Auciema pulciņš ir itin liels un vienots. Protams, ir daži, kuri iet tikai uz treniņiem, bet netrūkst to, kuri piedalāmies visās sacensībās,” stāsta Daiga.

Gita norāda, ka sava vecuma grupā viņa lielākoties ir vienīgā dalībniece, tāpēc mērķis ir būt labākajai sieviešu absolūtajā vērtējumā. Jāteic, ka tas arī izdodas, viņa par 100 punktiem apsteidz mammu Daigu, kurai otrā vieta.
Cēsu posma rezultāti. Pusaudžu kategorijā 1.vietā – Niklass Kalniņš (Valmiera), 2. – Mārcis Lazdiņš (Valmiera), 3. – Ralfs Milherts (Cēsis, “Ferrum”); jauniešu kategorijā:

1. – Dainis Gremzda (Limbažu novads), 2. – Dins Seņkovs (Limbažu novads); junioru kategorijā 1. – Egīls Lobuzovs (Pārgaujas novads); vīriešu kategorijā 1. – Zintis Žagars (Cēsis, “Ferrum”), 2. – Arnis Brenčevs (Rūjienas novads), 3. – Krišjānis Bruņinieks (Valmiera); senioru kategorijā no 50 gadu vecuma vienādu rezultātu uzrādīja Pārgaujas novada dalībnieki Ivars Oraševskis un Valdis Mednis, abi saņemot zelta medaļas. Sieviešu kategorijā 1. – Oļesja Damberga (Cēsis, “Ferrum”); juniorēm 1. – Gita Hofmane (Pārgaujas novads); seniorēm 1. – Daiga Hofmane (Pārgaujas novads), 2. – Olga Oraševska (Pārgaujas novads).