Ziņas

Sports

Pārbauda šaušanas precizitāti

Mērķi gaida. Cēsnieks Jānis Bērziņš (8.numurs), kurš uzvarēja pieaugušo konkurencē, gatavojas izpildīt kārtējo šaušanas vingrinājumu.Foto: Aivis Riekstiņš
Aivis Riekstiņš

Slēpošanas – biatlona kompleksā “Priekuļi” aizvadītas Cēsu kausa izcīņas sacensības biatlonā, šaušanas vingrinājumos.

Biatlonistiem šis ir laiks, kad sākas aktīvais gatavošanās posms jaunajai sezonai, tāpēc Cēsu balvas izcīņā jau tradicionāli tiek pārbaudītas tikai šaušanas iemaņas. Biatlonistiem šīs ir vienīgās šāda formāta sacensības Latvijā, un dalībnieku skaits ar katru gadu palielinās. Pie mērķiem stājās gandrīz 60 dažāda vecuma biatlonistu no Cēsīm, Alūksnes, Madonas, Talsiem, Daugavpils, bija arī sportisti no Igaunijas. Dalībnieku vidū arī pieredzējušais Ilmārs Bricis, viens no Latvijas izlases treneriem, kā arī cēsnieks Jānis Bērziņš, kurš no aktīvā biatlona jau aizgājis, tomēr atzina, ka ir interesanti pārbaudīt, kā saglabājušās iemaņas. Tas izdevās godam, triju vingrinājumu kopvērtējumā viņam pirmā vieta apvienotajā grupā, kurā startēja vīrieši, sievietes, juniori un juniores. Pēc panākuma viņš gan atzina, ka šaut lēnām, nesteidzoties, bez slodzes ir pavisam kas cits nekā ierastajā biatlonā, kur viņš, visticamāk, nebūtu citiem priekšā.

Biatlonistiem sava šaušanas prasme bija jāpierāda trijos dažādos vingrinājumos, šaujot gan pa tradicionālajiem biatlona mērķiem, gan arī klasiskajā mērķi, kur skaita punktus. Pirmajā vingrinājumā biatlonistiem noteiktā laika posmā bija jāveic šaušana pa apaļajiem mērķiem, vecākās grupas veica šaušanu guļus un šaušanu stāvus, katrā izšaujot desmit patronas.

Pieaugušo grupā uzvarēja J. Bērziņš, savācot 160 punktus. Par sešiem atpalika I. Bricis, bet trešais Toms Praulītis (Cēsis) ar 151 punktu. A grupā labākie bija Alūksnes un Daugavpils biatlonisti, bet labākā no cēsniekiem – Annija Sabule, kurai ceturtā vieta. Jāatzīmē, ka šajās sacensībās meitenes un puiši startēja kopā un itin bieži tieši biatlonistes izrādījās precīzākas.

Divu jaunāko grupu sportisti pirmajā vingrinājumā veica tikai divas šaušanas guļus. B grupā vienādu punktu skaitu savāca trīs jaunie biatlonisti, arī Cēsu Sporta skolas audzēkņi Nora Osīte un Alvis Šķēps. C grupā precīzākie šāvēji bija talsinieki, labākā no mūsējiem – Rebeka Raiska, kura uzrādīja devīto rezultātu.

Otrajā vingrinājumā biatlonistiem tika dotas desmit patronas, vispirms bija jāsašauj pieci biatlona mērķi, bet ar atlikušajām patronām varēja vākt punktus, šaujot apaļajā mērķī. Tiesa, ne visiem izdevās aizvērt piecus biatlona mērķus ar dotajām desmit patronām, un punktu ailītē nācās samierinātie ar ierakstu 0.

Pieaugušo grupā atkal uzvarēja J. Bērziņš, par vienu punktu apsteidzot Robertu Slotiņu un Andreju Zikovu. A grupā 2.vietā Kristiāns Deičs, B grupā otrais Kristers Slavēns, trešais – Kārlis Liepiņš.

Trešais vingrinājums bija uz ātrumu un precizitāti, šaujot pa biatlona mērķiem guļus, taču pēc katra šāviena jāizņem aptvere, jāpieceļas, jāpasper daži soļi atpakaļ, tad atkal jāgulstas, jāielādē aptvere un jāšauj. Šajā vingrinājumā pieaugušo grupā vienīgais, kurš sašāva visus piecus mērķus, bija I. Bricis. Otrajā vietā cēsnieks Daumants Lūsa, kuram viens nesašauts mērķis, trešajā vietā arī ar vienu neaizvērtu mērķi, bet ilgāku izpildes laiku – J. Bērziņš. A grupā otrajā vietā A. Sabule, kurai neaizvērts palika tikai viens mērķis, gluži kā uzvarētājam, kurš vingrinājumu veica par pāris sekundēm ātrāk. B grupā uzvarēja Ernests Loktevs (Daugavpils), tālākajās vietās Cēsu Sporta skolas audzēkņi: J. Osīte, K. Liepiņš, Krista Razgale, Elīna Radziņa, Rūdis Balodis, Emīls Galiņš. C grupā labākais no mūsējiem Reinis Upens, kuram devītā vieta.
Triju vingrinājumu kopvērtējumā pieaugušo grupā uzvarēja J. Bērziņš, otrais – I. Bricis, trešais – T. Praulītis. Tūlīt aiz goda pjedestāla D. Lūsa, R. Slotiņš.

A grupā tūlīt aiz goda pjedestāla A. Sabule, kurai pietrūka tikai viens punkts līdz godalgotajām vietām.

Pēc sacensībām A. Sabule atzina, ka ar savu sniegumu sacensībās apmierināta, lai gan vēl esot, ko uzlabot: “Pēdējā vingrinājumā viens šāviens nebija tik labs, kā pašai gribētos. Vajadzēja sašaut visus piecus, uz to vienmēr tiecamies. Šādas sacensības ir ļoti nozīmīgas, jo varam pārbaudīt ne tikai šaušanas prasmi, bet arī māku psiholoģiski tam noskaņoties, kas ir ļoti būtiski. Interesanti arī, ka varējām startēt kopā ar puišiem, pierādot, ka varam sašaut labāk nekā viņi. Pie šaušanas īpaši strādāju, un ir patīkami konstatēt, ka rezultāti kļūst arvien labāki.”

B grupā 2.vietā N. Osīte, 4. – K. Liepiņš, 5. – A. Šķēps, 6. – K. Slavēns.

C grupā labākā no Cēsu Sporta skolas – R. Raiska, ierindojoties 9.vietā.

Sacensību beigās notika dueļu šaušana komandu treneriem. Šim pārbaudījumam pieteicās tikai četri, bet uzvaru izcīnīja Madonas Sporta skolas trenere Aira Bērziņa.