Ziņas

Sabiedrība

Parakstīts līgums par Cēsu klīnikas ārstniecības korpusa pārbūvi

Nozīmīgs sākums. Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa (centrā) un SIA “WOLTEC” valdes priekšsēdētājs Edijs Purmalis pēc līguma parakstīšanas par lielajiem darbiem kopā ar citiem būvfirmas pārstāvjiem. Foto: publicitātes

Cēsu klīnika parakstījusi līgumu ar būvniecības kompāniju SIA “WOLTEC” par ārstniecības korpusa pārbūvi, vienu no lielākajiem investīciju projektiem, kas paredz 13 mēnešu laikā veikt būtiskus uzlabojumus ārstniecības vidē, investējot vairāk nekā 3,1 miljonu eiro.

Slimnīcā tiks pilnībā pārbūvēta Iekšķīgo slimību nodaļa 4. un 5.stāvā, nomainīts pasažieru lifts un kravas lifts, apkures sistēma, no jauna izbūvēta ventilācijas sistēma un ēkas pārējās komunikācijas, kas nav mainītas kopš ēkas nodošanas ekspluatācijā 1975.gadā, kā arī pagrabstāvā izveidotas tehniskās telpas un darbinieku ģērbtuves.

Cēsu klīnikas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere skaidro, ka būvniecības iepirkumā piedalījās astoņi pretendenti, pamatojoties uz Iepirkumu uzraudzības biroja saņemto atzinumu, klīnikas iepirkuma komisija pieņēma lēmumu par būvniecības iepirkumu konkursa rezultātiem un par saimnieciski izdevīgāko atzina SIA “WOLTEC” iesniegto piedāvājumu. Ar SIA “WOLTEC” Cēsu klīnikai sadarbība būs pirmo reizi. Pārbūves darbus veiks saskaņā ar arhitektu biroja SIA “NAMS” izstrādāto tehnisko projektu. Savukārt, lai ārstniecības korpusa pārbūvi varētu pabeigt pilnībā, izstrādāts tehniskais projekts arī ārstniecības korpusa 2. un 3. stāvam.

SIA “WOLTEC” valdes priekšsēdētājs Edijs Purmalis atzīst: “Esam gandarīti būt izvēlētiem par partneriem šim nozīmīgajam projektam. Cēsu klīnikas pārbūve ir turpinājums iepriekšējai veiksmīgajai sadarbībai ar Cēsīm, jo esam veikuši Centrālās bibliotēkas, Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas, kā arī daudzdzīvokļu māju pārbūvi. Šajā projektā lielākais izaicinājums mums ir nodrošināt būvniecības procesu līdztekus slimnīcas darbībai. Mūsu profesionāļu komanda darīs visu, lai realizētu projektu plānotajā laikā un pēc visaugstākās kvalitātes standartiem.”

Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa uzsver, ka ilg­termiņā tas ir ieguvums visiem Cēsu un apkārtējo novadu iedzīvotājiem: “Klīnikas pilnveides process ir nepārtraukts darbs vairāku gadu garumā. Lai tuvotos mērķim nodrošināt mūsdienīgu diagnostiku un ārstēšanu, modernizēti procesi, piesaistīti jauni, spējīgi speciālisti, iegādātas jaunas tehnoloģijas. Pašlaik noslēdzies ārēji mazāk pamānāmais, tomēr ļoti darbietilpīgais posms, kurā tika saplānots, niansēs izstrādāts un saskaņots klīnikas jaunais vizuālais tēls, veiktas iepirkumu procedūras pārbūves darbiem. Esam tikuši līdz kalna korei, aiz kuras redzama mūsu ieceru realizēšanās – Cēsu klīnika kā moderna un 21.gadsimta prasībām atbilstoša ārstniecības iestāde ar mājīgu, ērtu un drošu vidi pacientiem un darbiniekiem.”

Būvprojekts tiks īstenots, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta “Infrastruktūras un medicīnas tehnoloģiju atjaunošana Cēsu klīnikā un medicīnas tehnoloģiju iegāde Vidzemes slimnīcā kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai Vidzemē” ietvaros. Projekts ilgs līdz 2022.gadam.

Izmaiņas slimnīcā būvdarbu laikā

Lai arī būvdarbu laikā klīnika turpinās darbu, iedzīvotājiem jārēķinās ar vairākām izmaiņām. Jau iepriekš esam rakstījuši, ka līdz ar būvdarbu sākšanos tiks samazināts gultasvietu skaits. Dace Valnere norāda, ka lielākās izmaiņas būs jūtamas no novembra. Lai demontāžas darbu laikā ārstniecības korpusa 4. un 5. stāvā neradītu pacientiem diskomfortu, kā arī pārbūves procesu īstenotu iespējami īsākā periodā, remonta laikā uz citām telpām tiks pārcelti atsevišķi ambulatorie pakalpojumi un stacionāra nodaļas.

No 2.novembra visi Reha­bilitācijas nodaļas speciālisti darbosies Palasta ielā 15, 2.stāvā. Savukārt acu ārstu jeb oftalmologu kabinets uz Palasta ielu 15 tiks pārcelts 9.novembrī. Būs nodrošināta arī pakalpojumu pieejamība cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tāpat tiks saglabāti rehabilitācijas pakalpojumi stacionāra pacientiem. Ausu, kakla un deguna slimību ārsti jau kopš oktobra sākuma strādā diagnostikas korpusa 2.stāva 245.kabinetā, un turp plānots pārcelt arī neirologu kabinetu. Pieteikšanās kārtība pakalpojumu saņemšanai nemainīsies.

No 13.novembra izvietojums tiks mainīts arī divām stacionāra nodaļām: Kirurģijas nodaļa uz laiku tiks pārcelta uz Vidzemes Mazinvazīvās ķirurģijas dienas centra telpām diagnostikas korpusā, bet Iekšķīgo slimību nodaļa – uz diagnostikas korpusa 2.stāva telpām, kur agrāk darbojās funkcionālās diagnostikas kabineti un fizikālās medicīnas kabineti.

Dace Valnere teic: “Apzi­nāmies, ka būvniecības process radīs neērtības visiem, taču tas ir vienīgais veids, kā nonākt līdz mūsdienīgai, ērtai un drošai ārst­niecības videi pacientiem un darbiniekiem. Lēmums par telpu maiņu pieņemts, lai mazinātu iespējamo trokšņa un putekļu ietekmi ārstniecības periodā. Ce­ram uz sabiedrības izpratni!”