Ziņas

Sabiedrība

Parakstīts līgums par 2015.gada Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādes organizēšanu Valmierā un Cēsīs

Šodien Vidzemes Olimpiskajā centrā Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks un Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs parakstīja sadarbības līgumu par Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādes organizēšanu Valmierā un Cēsīs no 2015.gada 3.jūlija līdz 5.jūlijam, aģentūru LETA informēja Valmieras Kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja Līga Tarbuna.

Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde ir valsts mēroga sporta sacensības, kurās piedalās novadu un republikas nozīmes pilsētu komandas. Sacensību mērķis ir noteikt labākos Latvijas jaunos sportistus olimpiskajos sporta veidos. Vienlaikus sportisti sacenšas par tiesībām pārstāvēt Latviju Eiropas Jaunatnes Olimpiādē. Ņemot vērā Olimpiādes vērienu un prasības, ka vismaz 65% no programmā iekļautajiem sporta veidiem jānotiek pašvaldības teritorijā vai to pašvaldību teritorijā, kas robežojas ar Olimpiādes rīkotājām, Valmieras pilsētas un Cēsu novada pašvaldība vienojās kopīgai Olimpiādes organizēšanai.

Valmierā, Cēsīs un pilsētu blakus esošajās pašvaldībās notiks 83% no Olimpiādes programmā iekļautajiem sporta veidiem. Valmierā norisināsies badmintons, bokss, futbols, golfs, handbols, jātnieku sports, peldēšana, regbijs, BMX, svarcelšana, triatlons, vieglatlētika, mākslas vingrošana un volejbols. Savukārt Cēsīs – basketbols, cīņa, džudo, galda teniss, loka šaušana, paukošana, MTB un šosejas riteņbraukšana, tekvondo un teniss.

Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde notiek vienu reizi divos gados. 2013.gadā tā norisinājās Ventspilī, 2011.gadā – Jūrmalā, bet Valmiera Olimpiādes dalībniekus uzņēma 2009.gadā.

LETA